امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - 24 November 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 395626
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

سازمان ملل: چشم انداز تجارت جهانی نامشخص است

سازمان ملل: چشم انداز تجارت جهانی نامشخص است

به نقل از رویترز، سازمان ملل در گزارشی پیش بینی کرد که با وجود نشانه هایی از بازگشت شکننده وضعیت اقتصاد جهانی به روند عادی در سه ماهه سوم با رهبری چین، میزان ارزش تجارت جهانی در سال 2020 از 7 تا 9 درصد کاهش خواهد یافت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

به گفته سازمان کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل، هیچ منطقه ای در سه ماهه دوم سال 2020 از سقوط 19 درصدی تجارت جهانی نسبت به سال گذشته در امان نماند، چرا که شیوع بیماری کووید_19 و ویروس کرونا تمام اقتصادها را مختل کرده است.

این سازمان در آخرین گزارش خود اعلام کرد که وضعیت تجارت جهانی در سه ماهه سوم با وجود اینکه حدود 4.5 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل تخمین زده شد، تا حدودی بهبود یافت.

سازمان کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل همچنین گفت: تجارت تجهیزات دفتری و لوازم پزشکی در سه ماهه سوم افزایش یافت در حالی که بخش های خودرو و انرژی شاهد ضعیف شدن بازار خود بوده اند.

بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی در بخش منسوجات نیز قوی بوده است.

در این گزارش آمده است که اگر موج جدید شیوع کرونا در ماه های آینده رخ دهد، می تواند منجر به وخامت شرایط برای سیاست گذاران و افزایش ناگهانی سیاست های محدود کننده تجارت شود.

پیش بینی اولیه این سازمان میزان رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم سال 2020 را 3٪ کمتر از مدت مشابه در سال گذشته اعلام کرد اما تأکید کرد که عدم اطمینان از آینده اقتصاد جهانی همچنان به دلیل شرایط بحران کرونا وجود دارد.

انتهای پیام/

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2374169
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید