امروز: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 November 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 395575
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

بهره‌گیری پلیس راهور تهران از ظرفیت سلبریتی‌ها

به گزارش هشدارنیوز ؛ سردار محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اشاره به استفاده پلیس راهور تهران بزرگ از ظرفیت افراد مشهور در زمینه ارتقاء فرهنگ ترافیک، اظهار کرد: ما با عنوان "سفیران فرهنگ ترافیک" از افراد مشهور مانند بازیگران، ورزشکاران و سایر افراد محبوب در رابطه با ارتقاء فرهنگ ترافیک استفاده خواهیم کرد.
 
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: رفتار افراد مشهور مانند بازیگران و ورزشکاران بعضاٌ روی طرفداران آنها نیز تأثیرگذار است و به همین منظور از ظرفیت آنها، برای اصلاح رفتار ترافیکی استفاده خواهیم کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: دو نگاه برای اصلاح رفتار وجود دارد، یک نگاه می‌گوید نخست، فرهنگ‌سازی و کار آموزشی انجام دهیم تا این رفتار در فرد نهادینه شود و وی در میدان و منظر عموم رفتار درستی داشته باشد.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: نگاه دیگر نیز وجود دارد که تقریباً در دنیا جا افتاده است، در این نگاه، در کشورهای توسعه‌یافته بر اساس بالا بردن هزینه تخلف، سوار کردن سیستمها و سامانه‌ها در سطح معابر، اعمال نظارت قوی و برخورد پرهزینه با متخلف، رفتارهای پرخطر یا رفتارهای ترافیکی حتی کم‌خطر را رصد و با فشار و زور، اصلاح رفتار ایجاد می‌کنند.
 
حمیدی تصریح کرد: به طور مثال در نوع نگاه دوم، در پل طبقاتی صدر می‌بینیم که بالای پل، تقریباً تمام رانندگان با سرعت مجاز حرکت می‌کنند، سبقت نمی‌گیرند و قوانین و مقررات رانندگی را رعایت می‌کنند اما همان رانندگان در پایین پل صدر رفتارشان متفاوت می‌شود و این نمونه بارز تأثیر سامانه‌ها و سیستمها و اعمال نظارت لحظه‌ای بر رفتار رانندگان را نشان می‌دهد و تأثیر آن کاملاً مشخص است.
 
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: البته برای استفاده افراد مشهور به عنوان "سفیران ترافیک" از اشخاصی استفاده خواهیم کرد که رفتارهای آن نیز در جامعه نیز درست است، یعنی از فرد مشهوری که مقابل جامعه قرار گرفته، استفاده نخواهیم کرد.
 
وی یادآور شد: در این رابطه از افرادی استفاده خواهیم کرد که به طور مثال محبوبیتی دارند، در جامعه مؤثر هستند حال می‌خواهند از هر قشری باشند به فرض مثال استاد دانشگاه، خطیب، ورزشکار و هنرمند هستند.
 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید