امروز: پنج شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 395319
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰

آماربالای تلفات ناشی ازکرونا پس از۸ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست

هشدارنیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف حاشیه نشست با مسئولان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعات جدی که مسئولان حوزه بهداشت و مان جلسه امروز مطرح کردند مربوط به حوزه منابع انسانی بود چرا که تداوم بیماری کرونا موجب خستگی کا مانی شده است البته با توجه به روحیه‌ای که از پرستاران و کا مان دیدم با همه وجودشان تلاش می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت جایگزینی نیروهای جدید کا مان گفت: هر چه سریعتر باید نیروهای پرستار استخدام و کارشان را شروع کنند البته قول‌هایی این زمینه داده شده تا نیروهای شرکتی که جریان مقابله با کرونا زحمت کشیدند و افرادی که به خاطر بیماری کرونا و مسائل مربوط به آن از مسیر کار خارج شده‌اند، اولویت جذب قرار گیرند.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه موضوع کرونا حال حاضر موضوع اول کشور است، تصریح کرد: مهمترین موضوع حوزه کرونا بحث مان نیست بلکه پیشگیری و تشخیص است؛ بحث تشخیص مسئولان وزارت بهداشت باید تلاش کنند تا با استفاده از کیت‌های داخلی تشخیص کرونا امر تشخیص را بهتر انجام دهند تا بتوانیم افراد کرونا مثبت را سریع‌ترین زمان قرنطینه کنیم.

قالیباف این رابطه ادامه داد: نگوییم سخت‌گیری، بلکه با رعایت جدی‌تر خصوص فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم می‌توانیم این زمینه موفقیت‌هایی کسب کنیم. اینکه ما شرایط فعلی و با وجود تجربه ۸ ماهه مبارزه با کرونا فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روزهایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست؛ از این رو باید دست به دست هم دهیم و با همکاری هم شیوع این بیماری را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: با اطمینان از روحیه و آمادگی روسای دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و مسئولان وزارت بهداشت و مان می‌توانیم دو ماه آینده شیوع ویروس کرونا را کنترل کنیم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5043091/آماربالای-تلفات-ناشی-ازکرونا-پس-از۸ماه-تجربه-مبارزه-پذیرفتنی
بازدید: 305

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید