امروز: یکشنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - 25 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 395122
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۵:۳۰

خوشقدم: امیدوارم تاریخ‌سازی بانوان در المپیک جوانان را در توکیو تکمیل کنیم/ آبان‌ زمان مناسبی برای آ

خوشقدم: امیدوارم تاریخ‌سازی بانوان در المپیک جوانان را در توکیو تکمیل کنیم/ آبان‌ زمان مناسبی برای آغاز تمرینات است

سمانه خوشقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، در خصوص آغاز تمرینات تیم ملی کاراته بانوان اظهار داشت: در هفته گذشته جلسه‌ای با حضور طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته و اشرف امینی نایب رئیس و مدیر تیم‌های ملی بانوان برگزار کردیم و قرار شد از آبان ماه اردوهای خود  را در تهران یا خارج از تهران آغاز کنیم. اردوها با حضور سارا بهمنیار، رزیتا علیپور و حمیده عباسعلی آغاز خواهد شد و تا آن زمان  شرایط را برای حضور حریف تمرینی نیز بررسی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: بازیکنان ما  در این مدت به صورت انفرادی تمرینات خود را  پیگیری کردند و مدتی نیز زیر نظر کادرفنی به تمرینات انفرادی پرداختند. در حال حاضر بازیکنان در استراحت هستند، اما از ماه جاری ابتدا تمرینات آنلاین را آغاز خواهند کرد. قطعا برگزاری تمرینات در قالب تیم خیلی بهتر است و باعث آرامش روحی و روانی بازیکنان  خواهد بود. فکر می‌کنم با توجه به پتانسیل بچه‌ها اگر استارت تمرینات از آبان ماه زده شود، زمان مناسبی خواهد بود.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص شرایط حمیده عباسعلی گفت: یک پیچ در پای او قرار دارد که قرار بود بعد از برگزاری مسابقات المپیک آن را از پایش خارج کند، اما با تعویق المپیک، در حال حاضر زمان مناسبی برای تکمیل پروسه درمانی این ورزشکار است. مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون کاراته در حال فراهم کردن شرایط اعزام عباسعلی هستند و فکر می‌کنم در روزهای آینده او به هانوفر سفر و کارهای درمانی خود را زیر نظر دکتر امینی ادامه خواهد داد.

خوشقدم در خصوص شانس علیپور و بهمنیار برای قطعی کردن سهمیه المپیک از طریق رنکینگ سیستم تاکید کرد: مربی در هر شرایط به بازیکن خود ایمان دارد. علیپور از انگیزه بسیار بالایی برای کسب سهمیه المپیک برخوردار بود و اختلاف خود را با رقبا نیز کاهش داده بود. این نشان می‌دهد این دختر چقدر باانگیزه است.  با توجه به سرعت رو به رشد علیپور اگر مسابقه آخر در مراکش برگزار می‌شد به کسب سهیمه توسط او امیدوار بودیم.

وی تاکید کرد: اتفاقات پیش آمده را به دید مثبت نگاه خواهیم کرد و با توجه به استعداد، انگیزه و تجربه علیپور مطمئن هستیم نهایت تلاشش را برای سهمیه انجام خواهد داد. علیپور می‌داند دعای خیر مردم کشور بدرقه راهش است و همه دوست دارند این قهرمان بااخلاق سهمیه کسب کند. در خصوص بهمنیار نیز شرایط همینگونه است و امیدوارم در مسابقات پیش رو هر دو این عزیزان بتواند با کسب دو سهمیه المپیک باعث افتخار کشور شوند.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص سقف آرزوهای کاراته بانوان عنوان کرد: دختران ما برای کسب سهمیه المپیک جوانان واقعا جنگیدند و در المپیک نیز هر سه روی سکو قرار و سه مدال ارزشمند برنز را کسب کردند. این باعث شد که انگیزه در بین بچه‌ها زیادتر شود و در حال نیز این اتفاق برای بانوان در بخش بزرگسالان افتاده و امیدوارم تاریخ‌سازی بانوان در المپیک جوانان را در توکیو تکمیل کنیم.

خوشقدم در پایان گفت: پتانسیل دختران ما واقعا بالا است. افتخار همراهی کاراته بانوان را در تمامی رده‌های سنی داشتم و همیشه نیز به بازیکنان ایمان داشتم. علاقمندان کاراته می‌دانند کسب سهمیه المپیک بسیار دشوار، اما دور از دسترس نیست. امیدوارم این اتفاق به واقعیت تبدیل خواهد شد و نام کشورمان با کسب سه سهمیه در بخش بانوان بدرخشد. در حال حاضر نیز تمرکز ما روی پله جلویی و مسابقات پیش رو است و بعد از موفقیت در کسب سهمیه حتما به دنبال درخشش، افتخار و کسب مدال برای کشورمان در آوردگاه مهم المپیک هستیم.


انتهای پیام/ + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2357543
بازدید: 33

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید