امروز: یکشنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - 25 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 395108
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۰

محمدیان: چرا کمیته موج سواری را از بازی‌های آسیایی حذف کرد؟/کریکت برای بانوان مرده است!

محمدیان: چرا کمیته موج سواری را از بازی‌های آسیایی حذف کرد؟/کریکت برای بانوان مرده است!

لیلا سادات محمدیان با گلایه از حذف رشته موج سواری از بازی‌های آسیایی به خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم گفت: موج‌سواری ایران باید در لیست بازی‌های آسیایی قرار داده می‌شدند که نمی‌دانم به چه دلیل کمیته ملی المپیک هنوز ثبت نام این تیم را انجام نداده است، لذا پیگیر این مسئله شدم و با فرهادی‌زاد معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان این موضوع را در میان گذاشتم.

وی افزود: من اصرار دارم که دو قهرمان خوب موج سواری کشورمان بتوانند در این مسابقات شرکت کنند چون یکی از آنها طلای آسیا را دارد و حیف است این بازی‌ها را از دست بدهد به همین دلیل پیگیر علت حذف موج سواری از لیست رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هستم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون انجمن‌های ورزشی درخصوص شرایط رشته‌های المپیکی این فدراسیون اظهار داشت: کریکت، راگبی، سافت بال و بیس بال رشته های المپیکی ما هستند که خوشبختانه در رشته سافت بال و راگبی برنامه ریزی خوبی انجام می‌شود که در آینده نزدیک سهمیه المپیک به دست آورد، اما بزرگترین مشکل این رشته‌ها وسایل و تجهیزاتی است که وارد ایران نمی‌شود و گمرک ایراد می‌گیرد. وضعیت ارز مشکلاتی را برایشان ایجاد کرده است، این رشته‌ها المپیکی هستند و باید استعدادیابی شوند که امکانات نیست تا در این رشته کار کنند. زمانی ایران در کریکت صاحب جایگاه خوبی بود که متاسفانه از دست داد و افغانستان جایگاه خوبی را کسب کرد.

وی با بیان این مطلب که کریکت بانوان در ایران مرده است، خاطرنشان کرد: این رشته قابلیت کار شدن، رشد و کسب جایگاه و عناوین آسیایی و جهانی را دارد، اما مدت‌هاست که بخصوص کریکت برای بانوان مرده است حتی از عنوانی که داشتند به قهقرا رفتند و امیدوارم مسئول انجمن شان در این زمینه کار کند.

محمدیان در پایان از مذاکره برای گرفتن مربی خارجی در رشته سپک تاکرا خبر داد و افزود: برای رشته سپک تاکرا جلسه‌ای با طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک داشتم تا بتوانیم از مربی تایلندی استفاده کنیم. استعدادیابی خوبی انجام شده و انجمن خوب کار می‌کند و امید است در آینده بتواند در آسیا بدرخشد.

 

انتهای پیام/+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2358237
بازدید: 36

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید