امروز: پنج شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 394981
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰

شرمندگی در عرصه اقتصادی به دلیل فاصله گرفتن از «مردم‌باوری» است

هشدارنیوز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) مراسم افتتاح موزه دفاع مقدس ۸ استان کشور به صورت ویدئوکنفرانسی و افتتاح نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، گفت: وقتی وارد این مکان شدم و این فضا را دیدم از زحمت عزیزان لذت بردم و از عزیزان این ۸ استان هم به خاطر تلاش‌های آنها تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه چهلمین سالروز دفاع مقدس که یادآور شکوه و عظمت این ملت است، یاد و خاطره شهیدان را گرامی می‌دارم، افزود: اگر تلاش می‌کنیم یاد شهدا و نمادهای دفاع مقدس را گرامی بداریم، قصد همه ما این است که تاریخ بماند تا همه نسل‌های بعدی از این خاطرات، سوابق و از این عزت آفرینی که اتفاق افتاد استفاده کنند و مقطعی که امام (ره) و رزمندگان باعث احیای اسلام و افتخار مسلمین شدند دیگران از آن رویدادها مطلع شوند.

رئیس مجلس با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند جنگ و دفاع مقدس یک دانشگاه و مسه‌ای برای حل مشکلات و محلی برای ایجاد خلاقیت، ایثار و محبت بود، اظهار داشت: همچنین به تعبیر شهید سلیمانی، دوران دفاع مقدس را می‌توان یک قطعه ملموس از بهشت دانست.

قالیباف تاکید کرد: بعد از عزل بنی ص گشایش‌های مهمی جنگ رخ داد. بعد از این عزل، بلافاصله حصر آبادان شکست، عملیات بزرگ فتح المبین اتفاق افتاد و بستان آزاد شد.

وی گفت: ما مجلس هر روز قانون می‌نویسیم و برخی موارد قوانین را نسخ می‌کنیم یا بر آنها تبصره وارد می‌کنیم اما دستگاه الهی، سنت‌های الهی تا ابد هستند، نه نسخ می‌شوند و نه بر آنها تبصره وارد می‌شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه گرچه خاطره گفتن از دوران دفاع مقدس خوب است و نمادی از شکوه و عزت ملت ایران تلقی می‌شود اما این موزه‌ها محل نمایش تحقق سنت الهی است، تصریح کرد:  این موزه‌ها نشان می‌دهد جنگ تمام شده اما جهاد ادامه دارد.

قالیباف اظهار داشت: سنت الهی فقط حوزه نظامی، دفاعی و امنیتی نیست، بلکه حوزه اقتصاد و فرهنگ  و آسیب های اجتماعی و محیط زیست و سایر حوزه ها نیز هست.

وی با بیان اینکه شهدا همگی از ابتدا عضو سپاه نبودند و از همین مردم به عضویت سپاه و ارتش آمدند و افتخارها  آفریدند، افزود: این موزه‌ها نمادی از دفاع مقدس است که مبتنی بر خدا باوری و مردم باوری است که متاسفانه از آن غافل شده ایم.

رئیس مجلس تاکید کرد: امروز اگر عرصه‌های مختلف به خصوص حوزه مسائل اقتصادی و فرهنگی ناموفق هستیم و کارنامه قابل قبولی نداریم و شرمنده مردم هم شده‌ایم، به خاطر دوری از دو محور بزرگ «مردم باوری» «خدا باوری»  است.

قالیباف تصریح کرد: وقتی متکی به فرهنگ غرب می‌شویم و دست به سمت دشمن خودمان از و مردم را از عرصه اثرگذاری و ایفای نقش دور می‌کنیم، سرنوشتی جز آسیب پذیری برخی از حوزه‌ها نمی‌توان انتظار داشت.  ما باید بدانیم که مردم باوری و خداباوری برای ما خلاقیت، انسجام، عظمت و شکوه می‌آورد و باید این راه گام برداریم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5031024/شرمندگی-در-عرصه-اقتصادی-به-دلیل-فاصله-گرفتن-از-مردم-باوری-است
بازدید: 498

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید