امروز: پنج شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 394943
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

هشدار آلمان به انگلیس در باره بازنگری برگزیت؛ بازی را تمام کن!

به گزارش هشدارنیوز ،میشائیل روت، وزیر امور اروپایی آلمان روز سه شنبه ۲۲ سپتامبر از انگلیس خواست لایحه تعهدگریز این کشور که به گفته او مفاد توافق با این کشور بر سر خروج از اتحادیه اروپا را نقض می‌کند، کنار بگذارد.

برلین در حالی از لندن می‌خواهد به «این بازی پایان دهد» که زمان برای رسیدن به توافق میان اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر آینده روابط تجاری میان دو طرف بدون حصول پیشرفت‌های محسوس به سرعت در حال سپری شدن است.

روت که روز سه‌شنبه پیش از نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل با خبرنگاران گفتگو می‌کرد پس از طرح درخواست یاد شده گفت که از لایحه به جریان افتاده در لندن بسیار نگران است.

این طرح که قرار است در قالب لایحه‌ای برای اجرایی شدن جهت کنترل بازار داخلی در نهایت به تصویب نهایی مجلس عوام و سپس به تائید لرد‌ها در مجلس اعیان پارلمان برسد از دید وزیر امور اروپایی آلمان و نیز جمیع رهبران اروپایی ناقض مقررات و توافقنامه‌های بین‌المللی است.

روت با لحنی صریح‌تر از پیش بار دیگر خطاب به مقامات انگلیس گفت: دوستان عزیز! لطفاً این بازی را تمام کنید، فرصت [دستیابی به توافق تجاری] رو به اتمام است، آنچه ما اکنون به آن نیازمندیم رویکردی منطقی و منصفانه برای دور جدید مذاکرات است و ما خود را کاملاً برای آن آماده کرده‌ایم.»

لایحه بازنگری در برخی مفاد توافق برگزیت که موافقت اولیه نمایندگان پارلمان را دریافت کرده قرار است هفته آینده پیش از تائید لردها در مجلس عوام به تصویب نهایی برسد.

در صورت تائید این لایحه که مخالفان داخلی زیادی نیز در بریتانیا دارد مذاکرات تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا دستخوش هرج‌ومرج خواهد شد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 47

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید