امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

پربازدیدترین اخبار

کد خبر: 394929
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۲۳:۳۰

با شهید سلیمانی ارتباط تنگاتنگ داشتم

هشدارنیوز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برنامه روایت حبیب به مناسبت هفته دفاع مقدس، اظهارداشت: آغاز هفته دفاع مقدس را به همه ملت چه کسانی که بعد از دوران دفاع مقدس پا به عرصه هستی گذاشتند و چه کسانی که این دوران بودند، تبریک عرض می‌کنم و قطعاً همه ما مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازان هستیم.

وی بیان کرد: بنده عملیات فتح المبین که چذابه مستقر بودیم و جنگ بسیار شدید بود، برای اولین بار سردار سلیمانی را دیدم اما عملیات بیت المقدس با وی بیشتر آشنا شدم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بر این اساس اولین آشنایی ما جبهه و دوران دفاع مقدس بود، متذکر شد: بعد از دوران دفاع مقدس، بنده تهران خدمت می‌کردم و ایشان کرمان بود اما با وجود آن ارتباط ما همچنان ادامه داشت.

قالیباف با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس شایسته پروری، شایسته گزینی و شایسته سالاری مورد توجه بود، گفت: متأسفانه این مسئله امروز سیستم‌های مدیریتی ما بسیار ضعیف و یا ناقص است اما دوران دفاع مقدس چون میدان عمل بود، افراد میدان عمل انتخاب شدند و کسانی که روحیه شجاعت بیشتری داشتند، انتخاب می‌شدند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی یکی از فرماندهان مؤثر دوران جنگ بود گفت: شخصیت حاج قاسم سلیمانی دوران دفاع مقدس شکل گرفت. حاج قاسم سلیمانی ۶۳ سالگی به جه شهادت نائل شد و دوران جنگ تنها ۲۵ سال داشت و مراحلی را دوران زندگی خود طی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با آن که بنده پس از دوران جنگ تهران مستقر شدم و ایشان کرمان و بخش‌های مختلفی از کشور فعالیت می‌کرد، اما ارتباط ما برقرار بود و حداقل هر دو روز یکبار با یکدیگر تلفنی صحبت می‌کردیم.

قالیباف با بیان اینکه اساس و چارچوب اصلی شخصیت حاج قاسم سلیمانی دوران جنگ شکل گرفت، اظهار داشت: حدود یک دهه نیز شخصیت حاج قاسم سلیمانی شرق کشور و مجاهدت‌هایی که این بخش انجام داد شکل گرفت و ایشان بیش از دو دهه هم فرمانده نیروی قدس بود و رشادت‌هایی هم این عرصه از خود به جا گذاشت.

سردار سلیمانی قت داشت اما اوج قت اهل گذشت بود

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مهمترین موضوع دوران دفاع مقدس آن بود که همه فرماندهان و همچنین رزمندگان به سنت‌های الهی باور و ایمان کامل داشتند.

وی ادامه داد: واقع دوران جنگ برای رزمندگان و فرماندهان اهمیتی نداشت که دشمنان، صدام و منافقین چق توپ و تانک دارند بلکه هدف صرفاً این بود که عده و عده خود را جمع کنیم و با قت به سمت دشمن بتازیم.

قالیباف گفت: حاج قاسم سلیمانی هم همواره به این فرهنگ توجه می‌کرد و سنت‌های الهی را مبنای کار خود قرار داد و از این طریق تجربیات بسیار زیادی عرصه نظامی و مدیریتی پیدا کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که حاج قاسم سلیمانی برای محرومیت زدایی مردم انجام داد، گفت: آن ایام بسیاری از روستاها و مناطق کشور گاز و برق نداشتند که حاج قاسم سلیمانی اقدامات جهادی بسیار زیادی آن مقطع انجام داد چرا که حاج قاسم‌سلیمانی فردی رنج دیده و زحمت کشیده و از چهره‌های برجسته دوران دفاع مقدس بود و تأثیر بسیار زیادی میدان جنگ داشت.

وی با بیان اینکه قاسم سلیمانی اخلاق و شرع را همواره رعایت می‌کرد و فردی با محبت بود و دل همه رسوخ می‌کرد، گفت: زمانی بود که حاج قاسم سلیمانی با برخی از مدیران برخورد می‌کرد و به آنان تشر می‌زد اما هیچیک از این افراد از دست حاج قاسم سلیمانی ناراحت نمی‌شدند چراکه می‌دانستند این تشر برای نفس خودش نیست بلکه برای کار مردم است.

قالیباف تاکید کرد: سردار سلیمانی قت داشت اما اوج قت اهل گذشت بود و از سوی دیگر مردم داری یکی از ویژگی‌های بارز حاج قاسم سلیمانی بود. شهید کاظمی همیشه گریه می‌کرد و می‌گفت که ما جا مانده از کاروان شهدا هستیم و شهید حاج قاسم سلیمانی هم اینگونه بود.

وی با بیان اینکه حاج‌قاسم‌سلیمانی هر تصمیم خود مردم را مبنا قرار می‌داد، اظهار داشت: سردار سلیمانی از ابتدای جنگ تا لحظه شهادت مجاهدت کرد. مجاهدت‌های سردار سلیمانی دو وجه داشت؛ از یک سو با افراد شرور مقابله و از سوی دیگر به مردم و به ویژه محرومان رسیدگی ویژه می‌کرد.

ادامه دارد…+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5030699/با-شهید-سلیمانی-ارتباط-تنگاتنگ-داشتم
بازدید: 568

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید