امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

پربازدیدترین اخبار

کد خبر: 394916
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

مثله شدن پروژه همسان حقوق بازنشستگان در دقیقه نود

به گزارش هشدارنیوز ،علی ربیعی سخنگوی دولت دوازدهم درحساب توییتری خود نوشت :"هم اکنون آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری تصویب شد.
18 هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان به صندوق های کشوری و لشگری اختصاص یافت .
دیگر از عبارت معروف " همسان سازی دریافتی بازنشستگان در حد 90 درصد حقوق شاغلان" خبری نیست تنها به عبارت دو پهلوی "متناسب سازی " با اعتبار اندک 18 هزار میلیاردی بسنده شده است.
وعده سرخرمنی که ته ماجرا مانند سال گذشته، لابد به حقوق بیش از 140 هزار بازنشسته، حتی ریالی افزوده نخواهد شد.

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در واپسین ماه های باقی مانده از عمر دولت دوازدهم ، با برگزاری چندین نشست تبلیغاتی با جمعی از ارادتمندان به حزب اعتدال و توسعه ، عاقبت قرار است مانند دو سال گذشته تنها با 18 هزار میلیارد تومان سر بازنشستگان بیچاره را با پنبه بریده ، طرح همسان سازی در حد 90 درصد حقوق شاغلان را باد هوا کند.

گفته بودند "سنگ بزرگ نشانه نزدن است" آن هم توسط دولتمردی که عملکرد هشت ساله وی نشان می دهد جز وعده های توخالی ،گرانی و تورم لجام گسیخته ، ارمغانی نصیب بازنشستگان و مستمری بگیران این کشور نخواهد شد.
چه ساده اندیش و زود باورند کسانی که دل به گعده های درون حزبی نوبخت و دوستانش خوش کرده ، اورا باطل کننده طلسم جادویی " همسان سازی حقوق بازنشستگان" در چهل سال گذشته خطاب کرده ،رستم دستانش می خوانند !

برای مجلس سوپر انقلابی نیز متاسفم که پس از چهار سال از گذشت تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، در برابر اقدام تبعیض آمیز دولت با افزایش 50 درصدی به حقوق شاغلان در اسفند 98 ،سکوت اختیار کرده ، شکاف بیش از یک میلیون و هفتصد هزار تومانی بین میانگین دریافتی بازنشستگان با شاغلان را نادیده انگاشته است.
لازم است مجلس با احضار نوبخت و دار و دسته اش به مجلس ،از وی سوال کند منابع موردنیاز برای ترمیم و افزایش 65 درصدی دریافتی بیش از 4 میلیون نفر از کارکنان دستگاه های اجرایی از کدام محل به فوریت تامین گردید که در اسفند 98 قبل از ارایه لایحه بودجه سال 99 به مجلس ،فرمان آن شبانه با امضای اسحاق جهانگیری صادر گردید؟
آقای نوبخت !
پس از ماه ها نمایش تبلیغاتی ،برپایی سوروسات سیاسی با هواداران اصلاح طلب خود ، ناگهان دبه کرده ،به یک باره ،اعتبار 32 هزار میلیاردی برای پروژه همسازی را به نصف تقلیل داده است .

نگارنده از همان ابتدا نیز به صداقت یا وفای به عهد امثال نوبخت خوشبین نبودم اما راه تقیه در پیش گرفته سکوت اختیار کردم تا بر همگان عیان شود دولتی که دلار 3500 تومانی سال 92 را به بیش از 27 هزار تومان یا سکه یک میلیون و 288 هزار تومانی را به مرز 14 میلیون سوق داده است قادر نیست قدرت خرید بازنشستگان را در حد همان سال 92 حفظ کند.
مردم به ویژه فرهنگیان در طول هشت سال گذشته به یاد ندارند که ربیعی به عنوان سخنگوی خوش یمن دولت تدبیر و امید ! نوید دهنده یا پیام اور گشایش ،نیک بختی و روزگاری خوش برای آنان باشد.

انصاف نیست دولت روحانی پس از یک تاخیر شش ماهه در اجرای موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، با مثله کردن آن ،بیش از 2/5 میلیون بازنشسته را مانند دوسال گذشته با 18 هزار میلیارد تومان به جان هم انداخته ، پس از کلی صابون به دل زدن ،شب واقعه گفته شود کفگیر دولت به ته دیگ خورده ، صبوری کرده ، به چندرغازی بسنده کنید.
کفاف کی دهد این باده ها به مستی ما!
بیچاره دوستان بازنشسته که شش ماهی است دل به فریاد این
و آن خوش کرده ،مدام در گوش هم می خوانند نوبخت قرار است به تبعیت از حسن روحانی چنان رونقی در زندگی بازنشستگان عزیز ایجاد کند که هرگز احتیاجی به آن یارانه 45 هزار تومانی پیدا نکنند.
یک روز در میان ،دوستان گرمابه و گلستان نوبخت ، با وی نشست مشورتی و هم اندیشی گذاشته، در شبکه های اجتماعی بوق و کرنا راه انداخته اند که هان !
خبر آمد خبری در راه است.
سرخوش آن دل که از آن آگاه است.
اما امشب جناب ربیعی آب پاکی را دست بازنشستگان ریخته ، با به میان آوردن اعتبار 18 هزار میلیاردی ،اعلام می کند مبادا از محل همسان سازی، چک بی محل کشیده ،خرج اتینا کنند
قطعا با این اعتبار پیش بینی شده ممکن است مانند گذشته به حقوق بیش از 140 هزار نفر بازنشسته حتی یک پاپاسی نیز افزوده نشود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید