امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 October 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

پربازدیدترین اخبار

کد خبر: 394900
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۳۰

کالاهای اساسی اقشار ضعیف با کارت الکترونیک کالایی تامین می شود

هشدارنیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نشست با روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برخی نمایندگان مجلس که با موضوع بررسی طرح حمایت معیشتی از مردم تشکیل شد بود، افزود: مجلس این موضوع به یک فوریت طرحی رای داده که اکنون حال جمع بندی نهایی کمیسیون بودجه است. مجموعه مجلس و دولت باره طرح حمایت معیشتی از مردم باید هماهنگ عمل کنند. جلساتی کمیسیون برنامه و بودجه این خصوص با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، برگزار شده ان شاءالله بزودی پیرامون نحوه تامین اعتبارات و اجرای این طرح، مجلس به جمع بندی می رسد.

ضمن تاکید بر ضرورت تصویب این طرح شرایط کنونی گفت: متاسفانه این روزها افزایش قیمت ها و تورم کالاها بر اقشار کم آمد، حقوق بگیر ومتوسط جامعه فشار آورده است.به نحوی که حتی برای برخی خانوارها دسترسی به کالاهای اساسی هم به سختی امکان پذیر است و یا حتی دست نیافتنی شده است. البته که این وظیفه ما مسئولان است که برای این وضعیت چاره اندیشی کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیصی به کالاهای اساسی نتوانسته مسیر ستی را طی کند و نتیجه مطلوبی داشته باشد و به اجماع همه کارشناسان هرفت آن بیش از مزیتش بوده است تاکید کرد: ارز یارانه‌ای تخصیصی برای تامین کالاهای اساسی باید به ستی اختیار جامعه هدف قرار بگیرد تا بتوانیم به بهترین نحو از داشته‌های خود استفاده کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به تامین منابع مالی برای اجرای طرح حمایت معیشتی از مردم از محل مناسب اظهار کرد: برای تامین منابع مالی طرح نباید از منابع تورم زا و افزایش پایه پولی استفاده کرد بلکه باید با بهره گیری از منابع موجود بودجه و صرفه جویی دولت این اتفاق بیفتد. به هرحال باید به مردم اطمینان داد که سبد غذایی و ضروری آنها کوچک نمی شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: این گرانی افسارگیسخته کار را بر زندگی مردم بشدت سخت کرده است بگونه ای که بخشی از مردم دغدغه تامین نیازهای ضروری معیشتی زندگی شان هستند. اصل کار این است که اقتصاد کشور رونق بگیرد و مسائل اقتصادی بصورت ریشه ای حل شود اما شرایط فعلی ما باید دغدغه اولیه زندگی مردم را برطرف کنیم لذا مردم برای تامین کالای اساسی و ضروری شان باید تضمین داشته باشند.

روی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کارت الکترونیکی و به صورت موقت بحثی وجود ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر روی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کارت الکترونیکی و به صورت موقت بحثی وجود ندارد، افزود: تعداد دفعات پرداختی به جامعه هدف تا پایان سال ۹۹ برای خرید کالاهای اساسی باید تعیین شود و صورت ادامه اجرای آن هم سال آینده باید مکانیزم لازم پیش‌بینی شود. ما معتقدیم باید فواصل منظم تا پایان سال اقلام اساسی مورد نیاز خانوارها را مانند گوشت و روغن و برنج و دیگر کالاهای اساسی را با قیمت ارزان اختیار خانوارهای مشمول قرار داد.

قالیباف ضمن تاکید براینکه شرایط کنونی باید قت خرید مردم برای تامین اقلام اساسی حفظ شود، گفت: ما نباید اجازه دهیم سبد غذایی و ضروری مردم کوچک شود بنابراین موضوع تامین کالاهای اساسی اولویت کاری ما قرار دارد و بعد از جمع بندی نهایی، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات طرح را برای بررسی صحن علنی آماده می کند.

وی تاکید کرد: همکاران من مجلس هم از بعد نظارتی و هم قانون گذاری تلاش می کنند تا بتوانیم راهکارهایی را پیش بینی کنیم و دولت را پیگیری و اجرای این راهکارها همراهی کنیم و مواردی که لازم است، قاطعانه و با جدیت احقاق حقوق مردم را مطالبته کنیم. ما عهد بستیم که بر سر حقوق مردم ایستادگی کنیم و کوتاه نیاییم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5029578/کالاهای-اساسی-اقشار-ضعیف-با-کارت-الکترونیک-کالایی-تامین-می-شود
بازدید: 621

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید