امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 394734
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰

بورس انرژی باید رونق گیرد/ ضرورت اصلاح الگوی مصرف

هشدارنیوز محمدباقر قالیباف جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از ارائه گزارش وزیر نفت باره برنامه های توسعه ای این وزارتخانه، گفت: بنده شاهد پیشرفت هایی این حوزه بوده ام به گونه ای که سفر به خوزستان از پالایشگاه خلیج فارس بازدید کردیم و بابت توان دفاعی کشور افتخار می کنیم، چرا که این پالایشگاه حدود ۱۴ میلیون تُن فرآورده دارد و ما اگر همه عرصه ها این باور را داشته باشیم می توانیم مشکلات را حل کنیم.

وی باره بورس انرژی،افزود: سوال بنده این است که چرا بورس انرژی ما تاکنون آن طور که باید و شاید رونق نگرفته است و باید تغییراتی این زمینه حاصل شود و همچنین بحث خام فروشی هم باید تغییراتی لحاظ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی باره الگوی مصرف، اظهار داشت: کشور ما زمینه مصرف انرژی جز کشورهای پرمصرف است و عملکرد ما این بخش قابل قبول نبوده و نیازمند تغییراتی رویکرد ها این عرصه است.

قالیباف یادآور شد: ۴۰ روز گذشته وزیر نفت جلسات متعددی زمینه های مختلف با نمایندگان مجلس برگزار کرد و علت آنکه جلسه امروز با وزیر نفت جلسه ای منطقی بود آن است که وزیر نفت و همکاران وی بسیاری از دغدغه ها و موضوعات مورد نظر نمایندگان را پذیرفتند.

وی ادامه داد: البته لازم است این وزارتخانه همچنان ارتباطات خود را با کمیسیون های مجلس و مرکز پژوهش ها داشته باشد تا دیگر مشکلات این حوزه حل و فصل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی باره مشکلاتی که زمینه تهیه گاز مایع و سوخت کشاورزان وجود دارد، گفت: محروم ترین و مستضعف ترین افراد جامعه از گاز مایع استفاده می کنند اما مشکلاتی تهیه این گاز دارند که باید حل و فصل شود. همچنین کشاورزان هم مشکلاتی زمینه سوخت دارند که لازم است با همکاری دولت و مجلس این دو مشکل هم مرتفع شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اقدامات دشمن و فشار و تهدیداتی که آنان به کشورمان تحمیل می کنند، نمی توان انتظار داشت که وزارت نفت برنامه ها و هدف گذاری های خود را مطابق با برنامه پیش ببرد.

قالیباف تصریح کرد: البته همه مجلس، دولت و پژوهشگاه ها بپذیریم که باید تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کنیم و با به کارگیری ابزارها و تجهیزات فنی خود، بر توان داخلی خود متمرکز باشیم تا از این مشکلات عبور کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این توان وزارت نفت و همچنین صنعت و تکنولوژی ما وجود دارد و ست است که کاری سخت است اما این کار شدنی است و ما باید گام های خوبی این راستا برداریم و عقب ماندگی ها و موانع را مرتفع کنیم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5024412/بورس-انرژی-باید-رونق-گیرد-ضرورت-اصلاح-الگوی-مصرف
بازدید: 398

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید