امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 394542
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۳

راهکار ونزوئلا برای تهدید منافع آمریکا

به گزارش هشدارنیوز ؛ کارشناسان امور نظامی از تهدید زیر دریایی‌های تازه ونزوئلا علیه منافع آمریکا در دریای کارائیب سخن گفتند.

به نوشته وبگاه «فوربس» نیروی دریایی ونزوئلا به تازگی از  یک زیر دریایی کوچک رونمایی کرده  که تهدید علیه منافع آمریکا در  کارائیب است. این زیر دریایی می‌تواند در اعماق دریا برای خرابکاری علیه خطوط اینترنتی استفاده شود یا غواصان با حضور در آن می‌توانند در مسیر کشتی‌های دشمن مین گذاری کنند.

تهدید منافع آمریکا؛ مین‌گذاری و قطع خطوط اینترنتی از سوی زیردریایی‌های ونزوئلا

 به نوشته وبگاه فوربس، مکان مهم قرار گرفتن این زیردریایی‌ها در خلیج گوانتانامو  است و در این منطقه کابل‌های اینترنتی  فراوانی وجود دارد. این زیردریایی‌ها که  «VAS-525» نام دارند و طراحی آنها در ایتالیا انجام شده  تا 525 فوت به اعماق دریا می‌روند و قادر به حمل سه غواص  هستند. این غواصان  می‌توانند در اعماق دریا با ترک زیر دریایی ماموریت خود را انجام داده و سپس به زیر دریایی  خود بازگردند. آن‌ها حتی قادرند وسایل انفجاری کوچک نیز با خود حمل کنند.

فوربس در خاتمه نوشت، حمله به کابلهای اینترنتی در دوران صلح  می‌‌تواند به عنوان ابزاری در نبردهای ترکیبی استفاده شود و در این شیوه روسها روشهای پیشرفته ‌ای را طراحی کرده اند.

چندی قبل نیز مرکز امنیتی «سوفان» مستقر در نیویورک با اشاره به ورود نفتکش‌های حامل سوخت ایران به قلمرو ونزوئلا گزارش داد که ایران و ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا را به چالش کشیدند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 95

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید