امروز: یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - 20 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 394517
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

نقش تربیت جنسی در شبکه های کودک

 

به گزارش هشدارنیوز ؛ محمد سرشار مدیر شبکه کودک پویا در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:  حجت‌الاسلام دکتر مهکام نمایش خوابیدن دو حیوان خردسال روی یک تخت را، ترویج همجنس گرایی، نشانه "نفوذ در شبکه کودک"، «ادبیات رختخوابی» و «همخوابگی» دانسته‌اند. ایشان نوشته‌اند: «امام علی(ع) می‌فرمایند: رختخواب بچه‌های شش ساله را از هم جدا کنید.»
من در صفحه‌شان توضیح دادم اما بر موضع قبلی اصرار کردند لذا این یادداشت را نوشتم.
 
بدیهی است دغدغه  تربیت جنسی دینی دغدغه شبکه کودک است و در این زمینه مراقبتهای لازم را دارد اما آقای مهکام تندروی کرده‌اند و چند خطا مرتکب شده‌اند:
 
خطای اول: تفاوت مخاطب کانالهای پویا و نهال را تشخیص نداده‌اند. خانواده‌ها این موضوع را می‌دانند اما برای اطلاع ایشان مجددا عرض میکنم که کانال پویا ویژه خردسالان زیر شش سال است و حدیث مورد استناد، مربوط به کودکان بالای شش سال (مخاطبان کانال نهال) است.
 
خطای دوم: متاسفانه آقای مهکام، همه احادیث این موضوع را برای مردم نقل نکرده‌اند و فقط آن را که به مذاق ایشان خوشتر بوده، نقل کرده‌اند.
در وسایل‌الشیعه، پنج حدیث درباره جداسازی بستر خواب بچه‌ها وجود دارد. چهار حدیث به سن ۱۰ سال و تنها یک حدیث به سن ۶ سال اشاره دارد!
چرا آقای مهکام ۸۰٪ احادیث را رها کرده‌ و به آن یک حدیث ضعیفتر استناد نموده و حتی اشتباها حدیث پیامبر(ص) را به امام علی(ع) نسبت داده‌اند؟
 
خطای سوم: ایشان متوجه نشده‌اند شخصیتهای مجموعه پویانمایی عروسکهای دوست داشتنی حیوانات خردسال سه چهار ساله هستند و آنها مصداق هیچکدام از احادیث مذکور نیستند.
 
خطای چهارم: مدعی تاکید بر «همخوابی بدون لباس»در قسمت مذکور شده‌اند که اصلا در انیمیشن نیست!
موضوع اصلی این قسمت خیلی ساده است: پاندا مهمان خرگوش می‌شود. او از صبح تا شب یاد می‌گیرد چگونه با مهمانش رفتار کند. در آخر قسمت هم پاندای مهمان روی تخت خرگوش خوابش برده و خرگوش می‌خواهد او را بیدار کند. اما یاد می‌گیرد که با مهمان مهربان باشد. بعد هم اجازه می‌گیرد لباس خواب نپوشد، لباس بیرون را درآورد و مثل مهمان، با لباس داخل خانه، بخوابد.
 
من علت این رفتار آقای مهکام را نمی‌فهمم.
آیا همه انیمیشنهای غیرایرانی، به قول ایشان «به شکل خزنده و نامحسوس» در حال آموزش همجنس‌بازی به خردسالان است؟
آیا همه کارشناسان و خانواده‌های کره زمین، موافق همجنس‌بازی و ساکت دربرابر ترویج آن هستند و فقط آقای مهکام و امثال ایشان، قدرت تشخیص این مساله را دارند؟
سوالهای زیادی به ذهنم هجوم آورده.
چرا سلیقه خود را به نام دیدگاه اسلام تجویز می‌کنند؟
چرا به همه چیز با دید جنسی نگاه می‌کنند؟
چرا خانواده‌ها را بی‌دلیل می‌ترسانند؟
چرا ...؟


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید