امروز: پنج شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 13 May 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 393552
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰

کرونا به مثابه کارزاری در عرصه سلامت مردم است

هشدارنیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه ۳ تیرماه) با حضور بیت شهید وریجی با خانواده وی دیدار کرد.

رئیس مجلس این دیدار با برشمردن مجاهدت‌ها و نقش بی بدیل شهدای سلامت بیان کرد: ملت سرافراز و شریف ایران تمامی برهه‌ها شاهد حماسه‌سازی و رشادت‌های افتخارآفرینان خویش مواجه با مخاطرات و مشکلات بوده‌اند.

وی افزود: وقوع بحران زیستی و شیوع ویروس کرونا به مثابه کارزاری عرصه سلامت مردم می‌باشد و باعث گردید تا خدمتگزاران ملت بخش‌های سلامت و مان همچون رزمندگان جبهه‌های نبرد پا به میدان نهاده و با جانفشانی، ایثار و رشادت‌های بی وصف خویش جلوه‌های عشق و ایمان را به نمایش بگذارند.

رئیس مجلس خاطرنشان ساخت: آنان که جان عزیز خود را راه التیام‌بخشی و سلامت بیماران و مبتلایان از دست دادند شهدای عزت‌آفرین ملت می‌باشند و نام این قهرمانان گنجینه افتخارات کشور باقی خواهد ماند.

پایان وی ضمن تجلیل از شهدای گرانق این عرصه، از تلاش و مجاهدت‌های پزشکان، پرستاران، بهیاران و کا مانی، مداوای بیماران تقدیر و تشکر کردند.

بنابر این گزارش خانم کرمی همسر شهید وریجی هم که پرستار و از مدافعان سلامت است، با بیان خاطرات و مجاهدت‌های این شهید بزرگوار، گفت: ما همواره پی تحقق آرمان‌های این شهدا هستیم و همدلی مردم باعث تسکین آلام دها و رنج‌های ما این مصیبت بوده است.

گفتنی است، شهید مهدی وریجی فرزند شهید «رحیم وریجی» از شهدای دفاع مقدس است. همچنین «رقیه کرمی» همسر این شهید معزز، فرزند شهید حاج «امیر کرمی» و خواهر شهید «شمس الله کرمی» است.

لازم به ذکر است، دکتر مهدی وریجی فرزند شهید رحیم وریجی، رئیس مانگاه منطقه ۲۱ شهرداری تهران یکی از مدافعان سلامت بود که راه مداوای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را فدا کرد. وقتی پ دفاع مقدس شهید شد، مهدی ۶ سال داشت. آن زمان هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که ۳۶ سال بعد مهدی هم جبهه‌ای دیگر به شهادت برسد. پیکر مهدی وریجی اسفند ماه سال ۹۸ جوار پ شهیدش ساری برای همیشه آرام گرفت.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه ۳ مردادماه) با حضور منزل مرحوم مهدی حبیب پور باخانواده وی دیدار کرد.

رئیس مجلس با برشمردن مجاهدت‌ها و نقش بی بدیل جهادگران عزیز یاری رساندن به مردم بیان کرد: از ابتدای شروع این بیماری گروه‌های داوطلب و حرکت‌های جهادی با همان روحیه دوران دفاع مقدس به یاری کا پزشکی شتافته و موضوعات مختلف اعم از تولید ماسک و توزیع محلول‌های ضدعفونی و پاکسازی محلات و همچنین یاری رساندن به محرومان با اجرای طرح مساوات تأمین مایحتاج نیازمندان تلاش چشمگیری را انجام دادند.

گفتنی است جهادگر آسمانی مهدی حبیب پور که جزو موسسین خیریه جوادالائمه (ع) بودند سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) دعوت حق را لبیک گفتند.

وی سالهای متمادی گروههای جهادی و انقلابی راه خدا و مسیر خدمت به محرومان اهتمام می‌کردند و بخش‌های تبلیغی، فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی خدمات شایانی شهرستان اسلامشهر عرضه داشتند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4981744/کرونا-به-مثابه-کارزاری-در-عرصه-سلامت-مردم-است
بازدید: 1170

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید