امروز: جمعه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 07 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 393033
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۳۰

ارشاد: کمیسیون فرهنگی مجلس باید عرصه فرهنگ و هنر را از ابتذال مفرط نجات دهد/ امیدوارم نمایندگان مجلس

: جواد ارشاد کارگردان سینما و تلویزیون در پی آغاز به کار مجلس یازدهم شورای اسلامی، در خصوص رویکرد کمیسیون فرهنگی جدید مجلس نسبت به سینما گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس باید عرصه فرهنگ و هنر، به ویژه سینمای کشور را که این روزها اصلاً حال و روز مناسبی ندارد را از ابتذال مفرط نجات دهد.

کارگردان فیلم های سینمایی «راز پرواز» و «زیر سایه کنار» در گفتگو با خبرنگار افزود: بزرگترین انتظار بنده از اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این است که زبان فرهنگ و هنر و سینما را درک کنند و درک لازم از حوزه فرهنگ و هنر مبادرت به قانون گذاری، ریل گذاری و برنامه ریزی برای تمامی ارکان فرهنگی و هنری کشور نمایند.

این فیلمساز خاطرنشان کرد: نمایندگانی که در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور پیدا می کنند باید با حوزه فرهنگ آشنایی داشته باشند و اساساً هنر را جدی بگیرند که من امیدوارم هنر در مجلس پیش رو جدی گرفته شود؛ متأسفانه گاهی اوقات دیده شده که برخی افراد با دید شوخی و طنز به مقوله بسیار مهم فرهنگ و هنر نگاه می کنند که کاری بسیار غلط است.

افشار تأکید کرد: امروزه سینمای ایران سرشار از فیلم های پوچ، بی ارزش و مبتذل شده، آثاری که متأسفانه کمتر نشانی از فرهنگ و هنر در آن ها دیده می شود؛ من امیدوارم اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تدبیری هوشمندانه راهکاری اندیشه کنند تا از سینمای ارزشی حمایت شود و هنر از ابتذال فعلی نجات پیدا کند.

وی با بیان اینکه درک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از فرهنگ و هنر می تواند اتوماتیک وار باعث رشد، ارتقا و تعالی تمامی ارکان فرهنگی و هنری و به ویژه سینما شود اظهار داشت: بنده به عنوان یک سینماگر امیدوارم سینمای کشورمان هرچه زودتر از این اوضاع وخیمی که این روزها با آن دست به گریبان است نجات پیدا کند و ما بتوانیم شاهد تولیدات ارزنده، اخلاق مدارانه و اندیشه ورز در سینمای کشورمان باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://cinemapress.ir/news/124720/ارشاد-کمیسیون-فرهنگی-مجلس-باید-عرصه-فرهنگ-و-هنر-را-از-ابتذال
بازدید: 39

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید