امروز: سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - 07 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392976
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰

علی‌نژاد: نگاه جنسیتی لحاظ نمی‌شود، اما تبعیض مثبت برای ورزش بانوان وجود دارد

علی‌نژاد: نگاه جنسیتی لحاظ نمی‌شود، اما تبعیض مثبت برای ورزش بانوان وجود دارد

علی‌نژاد: بعد از کرونا باید تولید انبوه رویدادهای ورزشی داشته باشیم

به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک صبح امروز (یکشنبه 8 تیرماه) با عبدالحمید احمدی، معاون توسعه ورزش‌های همگانی و مهین فرهادی‌زاد، معاون ورزش بانوان و مدیران ستادی این معاونت‌‌ها، ضمن بیان مطلب بالا اظهار داشت: چون این ارزیابی منتج به تعیین بودجه فدراسیون‌ها خواهد شد، با وسواس و دقت زیاد انجام شد تا ضریب خطا به حداقل‌ترین سطح برسد. قطعا فدراسیون‌هایی که عملکرد بهتری داشتند از بودجه بیشتری برخوردار شدند.

علی‌نژاد درخصوص شاخص‌های تعیین شده برای ارزیابی عملکرد فدراسیون‌های ورزشی گفت: ارزیابی‌ها روی سه شاخص "قهرمانی" با تمرکز روی سه فاکتور مدال‌آوری، مبارزه با دوپینگ و توسعه روابط بین‌الملل؛ شاخص توسعه رشته ورزشی مربوطه" با محوریت مسابقات قهرمانی کشور، رقابت‌های لیگ، ورزش همگانی و فرهنگی، استعدادیابی و شاخص "مدیریت و رهبری" با نگاه به آیتم‌های مدیریت مالی، تناسب نیروی انسانی، مدیریت و رهبری و نظارت و ارزیابی، صورت خواهد گرفت. مجموع امتیازات این سه شاخص اصلی 1000 امتیاز می‌باشد که حداکثر امتیاز، به شاخص قهرمانی 570، شاخص توسعه رشته ورزشی 290 و شاخص مدیریت و رهبری 140 تعلق گرفت.

وی افزود: در تقسیم‌بندی فدراسیون‌ها برای تخصیص بودجه، سوابق آنها در بازی‌های المپیک و بازی‌های آسیایی لحاظ شده و بر این اساس به 5 گروه قرار گرفتند که به ترتیب ضریب امتیاز 5 ،5.3 ،3 ،2 و یک برای آنها لحاظ شد و این ضرایب در امتیازات ارزشیابی محاسبه شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از ویژگی‌های مهم ارزیابی عملکردها فدراسیون‌های ورزشی نداشتن نگاه جنسیتی است، اینکه در فدراسیون‌هایی که برای ورزش قهرمانی محدودیتی وجود ندارد و تیم‌های بانوان آن رشته می‌توانند در مسابقات بین‌المللی و جهانی شرکت کنند، عملکرد بانوان به همان اندازه اهمیت دارد که عملکرد تیم‌های ورزشی در بخش آقایان دارد.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: در این ارزیابی اگرچه نگاه جنسیتی وجود ندارد، اما با توجه به محدودیت‌هایی که بعضا بانوان کشور اسلامی‌مان در کسب مدال‌های آسیایی و جهانی و حتی کسب کرسی‌های بین المللی با آن مواجه هستند، "تبعیض مثبت" را لحاظ خواهیم کرد. ما معتقدیم اگر بخواهیم در ورزش قهرمانی جهش صورت بگیرد، این جهش را بخش ورزش بانوان فدراسیون‌ها باید ایجاد کنند. از همکارانم در معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان درخواست دارم با دقت عملکرد بانوان فدراسیون‌های ورزشی را رصد و ارزیابی لازم را صورت دهند. جدا از 1000 امتیاز سه شاخص اصلی، بنا داریم 100 امتیاز برای کارهای ویژه‌ای که برای توسعه بخش بانوان در فدراسیون‌ها انجام می‌گیرد، هم لحاظ کنیم و برای آن بودجه تخصیص دهیم.

علی‌نژاد همچنین گفت: با توجه به دستور وزیر ورزش و جوانان و باور معاونت‌های وزارتخانه، ارزیابی فدراسیون‌ها به شکل "واحد" و بدون نگاه "جزیره‌ای" و در چارچوب شاخص‌های تعیین شده صورت گرفت و نهایتا بودجه سال 99 بر مبنای این ارزیابی برای هر فدراسیون مشخص و با همکاری معاونت توسعه منابع و طبق سرفصل‌های تعیین شده در قالب تفاهم نامه‌های مربوطه به امضا خواهد رسید.


انتهای پیام/+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2295479
بازدید: 22

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید