امروز: سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - 07 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392969
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

پنجمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در چابهار پهلو گرفت

به گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی اظهار داشت: طبق برنامه از پیش تعیین شده، پنجمین پارت از محموله‌های ترانزیتی در قالب سری جدید ترانزیت کالای اساسی از هندوستان به افغانستان از طریق بندر چابهار وارد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.

وی ادامه داد: پارت اول تا چهارم این محموله نیز در مجموع به وزن ۳۱ هزار تن از روزهای پایانی فروردین ماه و در شرایطی که ویروس کرونا بر همه جهان غلبه کرده است، در این بندر استراتژیک پهلو گرفت. که این میزان برابر با ۱۵ سال گذشته از سال ۸۰ تا سال ۹۵ می‌باشد

به گفته این مقام مسئول، پنجمین کشتی ترانزیتی هندوستان به افغانستان با محموله‌ای به وزن ۷ هزار و ۵۰۰ تن و در قالب ۳۰۰ دستگاه کانتینر؛ یکشنبه هشتم تیرماه وارد بندر شهید بهشتی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به خروج این کالا به صورت حمل یکسره از بندر چابهار به سمت مرز افغانستان، اضافه کرد: دیگر محموله‌های ترانزیتی هند به افغانستان نیز با ترافیک بسیار مطلوب از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد و به مقصد ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: چهار بخش اول از گندم اهدایی دولت هند پس از تخلیه از کشتی در بندر شهید بهشتی چابهار، بارگیری و از طریق مرز «میلک - زرنج» به افغانستان منتقل شد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4961080/پنجمین-کشتی-حامل-گندم-اهدایی-هند-به-افغانستان-در-چابهار-پهلو
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید