امروز: جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - 10 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392411
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۰۰

امینی خواه: سریال های تلویزیونی برای جذب مخاطب باید با سلیقه جامعه و اتفاقات روز همگام شوند/ کلیشه و

: مهدی امینی خواه بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص سریال های ماه مبارک رمضان سال جاری گفت: سریال های تلویزیونی برای جذب مخاطب باید با سلیقه جامعه و اتفاقات روز همگام شوند اما متأسفانه آنچه ما امروزه در تلویزیون و حتی سینما شاهد آن هستیم بی توجهی صرف به نیازهای روز جامعه است و فیلمسازان اغلب با پرداختن به مضامین و سوژه های تکراری و حتی کلیشه پردازی در ساختار آثارشان باعث قهر جدی مردم با فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی شده اند!

بازیگر سریال های تلویزیونی «در قصه ها زندگی می کنند» و «گذر از رنج ها» در گفتگو با خبرنگار افزود: مسئولان باید آگاه باشند که اگر محصول نهایی تولید شده باب میل و سلیقه مخاطبان نباشد، تحقیقات جدی در زمان نگارش فیلمنامه وجود نداشته باشد، نیازهای روز جامعه در فیلمنامه گنجانده نشود و در یک جمله سریال یا فیلم نتواند در بحث مهم محتوا مخاطب امروزی را اقناع کند، آن اثر بی تردید با شکست جدی و بایکوت از سوی مردم روبرو خواهد شد.

این بازیگر کلیشه پردازی و تکرار را آفت بزرگ سریال های تلویزیونی برشمرد و تأکید کرد: کلیشه و تکرار باعث گریزان شدن مخاطب شده است؛ بنده یقین دارم که خود مدیران و مسئولان رسانه ملی هم از این امر آگاه هستند اما اینکه چرا هیچ تلاشی برای بهبود کیفی آثار نمی کنند جای سوأل دارد!

امینی خواه سپس در پاسخ به این سوأل که آیا به عنوان یک هنرمند جزو مخاطبان جدی آثار تلویزیونی محسوب می شود یا خیر اظهار داشت: بنده به دلیل تخصص کاری ام اغلب سریال ها را تماشا می کنم؛ موضع بنده نوعی به عنوان یک بازیگر در خصوص سریال ها از ۲ منظر قابل بررسی است؛ یکی موضع به عنوان فردی متخصص در حوزه تولید آثار سینمایی و تلویزیونی و دیگری موضع به عنوان یک مخاطب عام!

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از هر دو موضع به سریال های تلویزیونی و به ویژه سریال های مناسبتی تلویزیون نگاه می کنیم متوجه ضعف های فاحض در ساختار و محتوا می شویم؛ بنده بارها شاهد تماشای سریال هایی بوده ایم که نعل به نعل از روی دیگری کپی شده بودند و این اتفاق بسیار ناراحت کننده و غلط است و بی تردید باعث دوری گسترده تر مخاطبان از رسانه ملی می شود.

این سینماگر در خاتمه اظهاراتش متذکر شد: من امیدوارم مدیران رسانه ملی با به کارگیری افراد حرفه ای، کاربلد، متخصص و متعهد به عنوان مشاوران خود تمام تلاش شان را به کار ببرند تا قهر گسترده مخاطبان با تلویزیون بدل به یک آشتی شود؛ این آشتی تنها نیاز به کمی اندیشه نو و خلاقیت دارد که خوشبختانه بسیاری از هنرمندان ما به ویژه هنرمندان نسل جوان می توانند این نیروی محرکه را به وجود آورند.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://cinemapress.ir/news/124007/امینی-خواه-سریال-های-تلویزیونی-برای-جذب-مخاطب-باید-با-سلیقه
بازدید: 35

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید