امروز: جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - 10 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392384
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۰۰

کاربخش: کم کاری در حوزه تولید آثار سینمایی مرتبط با ابعاد زندگی حضرت امام (ره) باید در گام دوم انقلا

: حسن کاربخش کارگردان سینما در آستانه سالروز رحلت بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) گفت: کم کاری در حوزه تولید آثار سینمایی مرتبط با ابعاد زندگی حضرت امام (ره) باید در گام دوم انقلاب، اصلاح شود؛ متأسفانه طی تمامی این سال ها همانند کم کاری های دیگر در حوزه فرهنگ و هنر در خصوص پرداختن به ابعاد مختلف زندگی حضرت امام خمینی (ره) هم کم کاری شده که چنین مسأله ای بسیار دردآور و ناراحت کننده است.

کارگردان فیلم های سینمایی «عروس حلبچه» و «پرواز از اردوگاه» در گفتگو با خبرنگار افزود: در گام دوم انقلاب با همت مسئولان باید تمامی کم کاری های ۴ دهه اخیر برطرف شده و ما شاهد تولید آثار متنوع و ارزشمند سینمایی و تلویزیونی در خصوص دوره های مختلف زندگی حضرت امام (ره) باشیم.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) بزرگمردی بودند که ضمن درهم شکستن رژیم ستم شاهی و بنیان گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانستند در ابعاد جهانی خوش بدرخشند و طرفدارانی از گوشه گوشه جهان پیدا کنند. از این رو تولید فیلم های ارزشمند در حوزه زندگانی ایشان ارزش بین المللی دارد و باید مسئولان ذیربط حوزه فرهنگی و هنری به این امر مهم توجه داشته باشند.

کاربخش در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه باعث تأسف است که برخی جوانان کشور از زندگی پربرکت ایشان بی اطلاعند تصریح کرد: امروزه در آمریکا و جلوی کاخ سفید مردم به خشم آمده آمریکایی علیه حکومت دیکتاتور خود، شعارهای ضد استکباری حضرت امام (ره) را سر می دهند؛ این امر نشانگر قدرت بسیار حضرت امام (ره) و فرامین روشنگرانه ایشان و جایگاه والای شان نزد مردم جهان است اما کم کاری های مسئولان فرهنگی و هنری در کشور باعث شده تا ما با قشری بی خبر از همه جا روبرو باشیم که هیچ شناخت و آگاهی نسبت به زندگی امام خمینی (ره) ندارند.

این سینماگر در خاتمه اظهاراتش افزود: سینمای کشور ما امروزه جایی برای عرضه اندیشه های ناب انقلابی و دغدغه ها و اهداف حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیست؛ عملکرد غلط مدیران و سیاست گذاران کلان فرهنگی کشور طی تمامی این سال ها باعث حرکت انحرافی سینما در جمهوری اسلامی ایران شده و متأسفانه سینمای کشور ما پیشرو تر از سایر هنرها و رسانه ها به دنباله روی از سینمای غرب گرایش یافته است و ما آرزومندیم به زودی شاهد رفع چنین مسأله دردآوری باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://cinemapress.ir/news/124483/کاربخش-کم-کاری-در-حوزه-تولید-آثار-سینمایی-مرتبط-با-ابعاد-زندگی
بازدید: 39

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید