امروز: جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - 10 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392315
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

بانک مسکن: مردم در محلات رو بورس مسکن سرمایه‌گذاری کنند/ انجام 52 درصد معاملات مسکن تهران در 17 محله

بانک مسکن: مردم در محلات رو بورس مسکن سرمایه‌گذاری کنند/ انجام 52 درصد معاملات مسکن تهران در 17 محله

، داوود خلجستانی مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن با اعلام این‌که در تهران 320 محله وجود دارد که 52 درصد معاملات مسکن فقط در 17 محله انجام می‌شود، اظهار کرد: این 17 محله جزو محلات به اصطلاح رو بورس و پررونق تهران در تمامی فصول تلقی می‌شود که در آمار معاملات مسکن در تهران باید آمار این 17 محله را از سایر محلات جدا کرد.

وی با بیان این‌که سرمایه‌گذاری در محلات بورسی در اوج رکود، مثبت ارزیابی می‌شود، افزود: افرادی که در محلات به اصطلاح رو بورس در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌کنند این واحدها خریدار دارند اما اغلب افرادی که در محلات غیر از آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، باید به دنبال خریدار بگردند.

وی یادآور شد: 50 درصد افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری به بخش مسکن ورود کرده‌اند با مشکل مواجه شدند، یا محله خود را به درستی انتخاب نکردند یا در محلات فاقد رونق سرمایه گذاری کردند. 50 درصد مابقی که در بخش مسکن سرمایه گذاری کرده اند و با مشکل مواجه شده اند، مساحت ملک آنها متناسب با نیاز بازار در آن محله یا منطقه نیست. به این معنا که نوع ساخت و متراژ با نیاز مسکن در آن منطقه مطابقت ندارد.

مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، گفت: افرادی که وارد سرمایه گذاری در بخش مسکن می شوند باید دوگانه «مکان و متراژ» را درست انتخاب کنند. در کشور در محلات به اصطلاح رو بورس و پر رونق حدود 2 میلیون واحد مسکونی کمتر از تقاضای مصرفی داریم و قیمت در این مناطق نیز افزایشی است که اگر رشد قیمت متوقف شود، این توقف ادامه دار نیست.

خلجستانی تصریح کرد: تعداد زیادی واحد مسکونی در مناطق فاقد رونق و با مساحت بزرگ در کشور ساخته شده که متقاضی برای آنها وجود ندارد و به سختی به فروش می‌رسند. ضمن اینکه برای فروش این واحدها در زمان کوتاه مالک و سرمایه گذار باید واحد خود را 20 تا 30 درصد زیر قیمت عرضه کند.

مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن تاکید کرد: سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات جهت احداث واحد مسکونی در مناطق فاقد رونق و بزرگ متراژ، منفی ارزیابی می شود و توصیه اکید بر عدم پرداخت تسهیلات مشارکت در این مناطق است. از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در تولید مسکن در مناطق به اصطلاح رو بورس تهران و کشور، مثبت ارزیابی می شود مشروط بر اینکه «متراژ» آن متناسب با نیاز بازار و تقاضای مصرفی باشد.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2275694
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید