امروز: پنج شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392138
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰

شاکری: وقتی دولت به گفتمان مقاومت اعتقادی ندارد، بلبشو در ارکان مهم کشور از جمله سینما امری بدیهی اس

: مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و کارشناس فرهنگی در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی نسبت به وقایع و رویدادهای دفاع مقدس که منجر به مهجوریت این گونه مهم سینمایی شده است گفت: وقتی رئیس جمهور در پی سازش با بیگانگان است و به گفتمان مقاومت اعتقادی ندارد، بلبشو در ارکان مهم کشور از جمله سینما امری بدیهی است و تا زمانی که این دیدگاه از ناحیه مقامات مهم اجرایی کشور وجود داشته باشد نمی توان هیچ امیدی به بهبود و تغییر اوضاع و احوال کنونی در عرصه فرهنگ و هنر داشت!

عضو شورای راهبری مرکز سیمافیلم در گفتگو با خبرنگار افزود: زمانی که رئیس جمهور دلش برای گفتمان و فرهنگ مقاومت نتپد چه انتظاری می توان داشت که وزیر ارشاد که به نوعی کارمند ریاست جمهوری محسوب می شود و یا مدیران سازمان سینمایی و... اعتقادی به فرهنگ مقاومت و تلاش برای تولید آثار ارزنده در این حوزه داشته باشند؟

داور جشنواره فیلم وحدت خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه خروجی سینما در جمهوری اسلامی ایران درست در نقطه مقابل مقاومت اسلامی و ارزش های انقلابی قرار دارد و این اتفاق بسیار دردآور و متأثرکننده است و بی تردید حال یکایک هنرمندان متعهد، ولایتمدار، دلسوز و انقلابی از این روند نادرست خون است!

شاکری در پاسخ به این سوأل که به نظر شما چه کسی باید جلوی این اتفاقات مهلک و دردآور را بگیرد اظهار داشت: این مردم هستند که با آرای شان به افراد اصلح می توانند جلوی روند ناصحیح فعلی ایستادگی کنند؛ مردم باید بدانند و بفهمند که آرای شان بسیار مهم است؛ خوشبختانه طی ماه های اخیر پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، حمله نظامی به پایگاه عین الاسد، سرنگونی پهپادهای بیگانگان مشخص شد که همچنان گفتمان مقاومت اسلامی برای مردم مهم است و آن ها هم دلشان از بی توجهی به ارزش ها و آرمان های دینی و انقلابی و اسلامی خون شده است.

این دارنده مدرک کارشناسی ارشد مطالعات استراتژیک با انتقاد از ایجاد موانع و سدهای بی شمار در مقابل نیروهای متعهد و متدین عرصه فرهنگ و هنر اظهار داشت:در نهایت تأسف امروزه این جشنواره های غربی هستند که برای ما شاخص گذاری می کنند، آن ها وضعیت فرهنگ و هنر و بالاخص سینمای جمهوری اسلامی ایران را بر اساس اهداف و آرمان های شان تبیین و ترسیم می نمایند که اتفاقی بسیار مسموم و خطرناک است و امیدواریم با تغییر شرایط شاهد رفع این موانع در سینمای کشور باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://cinemapress.ir/news/123923/شاکری-وقتی-دولت-به-گفتمان-مقاومت-اعتقادی-ندارد-بلبشو-در-ارکان
بازدید: 17

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید