امروز: پنج شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 392067
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

آقای مدیر مسئول عمامه به سر ، بیسوادی یا عقده ورزی!!/اصل برائت یا احراز صلاحیت؟!!

به گزارش هشدارنیوز مدیر مسئول این رسانه در یاد داشتی به یادداشت مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و نوشت:

هم برای خودم متاسفم ، هم برای انقلاب و نظامی که عمامه به سری یا عمامه به سر هایی که می بایست در حوزه توانانی های خود اقدام به مواضع ، تدبیر و رفق فتق امور کنند ، نه تنها حوزه دین و دینداری را به حاشیه برده و موجب وهن مردم از دین شده اند که مدام فعال به سیاسی کاری هستند و زدودن افکار عمومی و ایجاد تشویش ، برای رسیدن به قدرت و در نهایت ثروت باد اورده که این مهم در سابقه همه این افراد مشهود است- مشغولند .

آخوند مسیح مهاجری اصلاح طلب اعتدال ی و مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی که انشاالله با روی کار امدن مجلس جهادی ، مجلس یازدهم می بایست اولین کاری که می کند ، دارایی و سرمایه های خود ، خانه ، باغ و ویلا و آقازاده های خود را شفاف سازی کند ، در یادداشتی بی ربط به بهانه طرح اصل برائت ، بر تحقیر و زدن شورای نگهبان تمرکز نموده است .

وی که به نظر می رسد فردی باسابقه در عرصه نویسندگی و تحقیق و قلم به دستی است و از سویی به شدت فردی سیاسی و سیاسی کار و هوادار افراطی جریان اصلاحات و ایذا اعتدالیون حسن روحانی است در این یادداشت نوشته است :

«اصل برائت که راه را به مجرم دانستن افراد قبل از اثبات جرم می‌بندد و حکم می‌کند که تمام انسان‌ها از هر جرمی پاک هستند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود، یک اصل پذیرفته شده در تمام مکاتب حقوقی در سطح جهان است و ادیان نیز آن را قبول دارند.

این عنصر سیاسی و مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی همچنین ادامه می دهد :

قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در اصل ۳۷ با صراحت تمام مقرر داشته است: «اصل، برائت است و هیچکس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد.»

مسیح مهاجری در ادامه می نویسد :

اینکه به اصل برائت چقدر عمل می‌کنیم، موضوع مهمی است که بسیاری از مشکلات امروز جامعه ما به آن مربوط می‌شود. در احراز صلاحیت‌ها این اصل، کاربرد زیادی دارد و چون استفاده صحیح از آن دست کسانی که می‌خواهند سلیقه‌ای عمل کنند را می‌بندد، عنوان «عدم احراز» را جایگزین آن کرده‌اند و با استفاده از این عنوان جعلی، خود را از پای‌بندی به اصل برائت نجات داده‌اند.

البته آن‌ها تصور می‌کنند خود را نجات داده‌اند، ولی واقعیت اینست که هم خود را و هم کشور و ملتی را از مهم‌ترین اصل عقلی و شرعی و اخلاقی دور می‌نمایند و مهم‌تر اینکه بنیانی‌ترین پایه اعتقادی مردم را که «عدالت» است خدشه‌دار می‌کنند.

عدالت، فقط اقتصادی نیست. سیاست، اخلاق، قضاء و اجتماعیات، عرصه‌های مهم عدالت هستند و یک جامعه فقط هنگامی از عدالت برخوردار خواهد بود که در تمام این زمینه‌ها عادلانه رفتار شود.

در روایات اخلاقی منقول از پیشوایان معصوم داریم که فرموده‌اند: «ضَعْ أمرَ أخیکَ علی أحسَنِهِ» یعنی آنچه از برادر دینی‌تان سر می‌زند را با بهترین برداشت ممکن تفسیر کنید.

اصل برائت فقط می‌گوید کسی را بدون آنکه جرم او به اثبات رسیده باشد، مجرم ندانید، ولی این توصیه اخلاقی دینی می‌گوید نه‌‌تنها به کسی بدبین نباشید و نه‌‌تنها به همه خوشبین باشید، بلکه این خوش‌بینی را به بالاترین مرحله ممکن برسانید.

شوربختانه باید اعتراف کنیم که امروز ما از جامعه‌ای با این ویژگی‌ها برخوردار نیستیم. نگاه‌ها به همدیگر به جای اینکه بهترین نگاه باشد، بدترین نگاه است.

به گزارش هشدارنیوز مدیر مسئول در این رابطه به چند نکته مهم گذرا اشاره نموده است:

اولا آقای مدیر مسئول محترم جمهوری اسلامی و همیشه در رده های بالای مدیریتی و تاثیر گذار کشور ، به گفته شما اصل برائت یک اصل پذیرفته شده در تمام مکاتب حقوقی در سطح جهان است و ادیان نیز آن را قبول دارند. اما عزیز برادر ، با سواد ، سیاسی کار ، به فکر خود و باندی که 30 و اندی سال خون مردم را با همین دروغ ها می مکد و شیره جان هموطنان عزیز مارا گرفته است ، در همین مبانی حقوقی و مدیریتی در سرتا سر حاکمیت های سیاسی دنیا ، اصل برائت با احراز صلاحیت دو مقوله متفاوت است .

حتما بهتر از ما و مردم عامه می دانید که اصل برائت یک موضوع حقوقی جداگانه و احراز صلاحیت یه موضوع سیاسی واجتماعی و حقوقی مدیریتی جدا گانه است.

چرا که ممکن است فردی مرتکب جرم نشده باشد ، اما صلاحیت نشستن بر قدرت ریز و درشت کشوری را نداشته باشد و لذا توجه شما را به همین حاج حسن روحانی و مجلس دهم و اقایان شورای دروغگوی شهر پنجم تهران جلب می نمایم که ممکن بوده است این آقایان مرتکب جرمی نشده باشند ، البته جز اینکه مردم ما در انقلاب به فقر و فلاکت رسیده اند و اقایان همه در زندگی اشرافی وبی دغدغه مغروق شده اند که این خود بزرگترین جرم ممکن است ، علی ایحال اکثرا صلاحیتِ احرازِ رسیدن به چنین جایگاهی را نداشته که ماهم به شورای نگهبان معترضیم و باید پاسخ افکار عمومی بی نوا را بدهد که چرا اینها را تایید نموده است که امروز شاهد این همه بد بختی و این هجم از گرفتاری معیشتی مردم و اقتصادی کشور باشیم . آنوقت حضرت عالی به عنوان مدیر مسئول ، کسی که عمامه به سر دارد ، بجای گفتن حق و حقوق واقعی مردم ، دروغ پراکنی و تشویش افکار عمومی به نفع باند رفوزه سیاسی خود می کنید؟!

دوم ؛ این روزها از مغلطه و سفسطه و دروغ وعملیات روانی باری نمی توان بست ، هر چند شماها عادت نموده اید مردم را در چنین شرایطی فریفته و زمینه ماندن بر قدرت و ..... را بار ها آزموده اید. اما اینبار این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست و مردم ذات شمارا خوب شناخته اند و تصمیم خوبی برای اینده گرفته اند و ان نیست جز اعتماد به فرزندان هزینه داده ، انقلابی و جهادی و ساده زیست خود که بارها امتحان پس داده اند .

سوم ؛ شما در جایی از یاد داشت خود ماست مالی ارتباط اصل برائت را با مشکلات عدیده مردم و ربط دادن آن به نظارات استصوابی شورای نگهبان و به زعم دروغ خود ، سلیقه ای عمل نمودن ان نهاد قانونی ، قلم فرسایی کرده اید ، اما خود خوب می دانید ، دوستان کردن کش ، قانون گریز ، گردن کلفت ، با سرمایه های هزاران میلیاردی از فیلتر همان شورای نگهبان عبور کرده و بیش از 30 واندی سال بر قدرت کشور در بخش های مهم احاطه داشته اند و اگر اندکی معرفت ، عدالت و رفتاری منطبق با لباسی که پوشیده اید در شما وجود داشت وبدون حب و بغض باندی و سیاسی موضع نمی گرفتید ، حتما می دانستید که شرایط موجود نتیجه احراز صلاحیت و هویت افرادی مانند دوستان شما بوده است که اولا از شورای نگهبان احراز شده و دوم مردم به آنها بخاطر دروغ هایی که می گفتند اعتماد کرده و سوم در نتیجه این مشکلاتی که می گویید و به دروغ به بازی روانی برائت و احراز صلاحیت مرتبط می نمایید ، ماحصل فکری ، غربی ، همراه با ترس شما از استکبار و همچنین دنیا طلبی شما ها است .

چهار ؛ از عدالتی سخن گفته اید که شماها ، هیجکدام به ان باور و اعتقاد نداشته و ندارید و نشان به ان نشان که شماها به دارایی و سرمایه های باد اورده رسیده اید و مردم بیگناه ، اما انقلابی و ولایت مدار ، در تامین نان شب خود درمانده اند و شما که در رفاه کامل هستید و عدالت و حقوق مردم را با مدیریت های ناکارامد خود ظرف 3 دهه اخیر به محاق برده اید از روایات اخلاقی پیشوایان برای مکر و فریب مردم استناد می کنید و «ضَعْ أمرَ أخیکَ علی أحسَنِهِ» یعنی آنچه از برادر دینی‌تان سر می‌زند را با بهترین برداشت ممکن تفسیر کنید. را مطرح می کنید؟!

عجیب است ، وقتی مردم می بینند با لباس پیامبر و تبلیغ دین اسلام ، با دروغ و ناکارامدی ، با تزویر و فساد و ریا ، با کسب درامد های چند ده تا چند صد وشاید چند هزار میلیاردی ، آبروی دین و جامعه دینی را برده اید ، چطور رویتان می شود اینگونه سخن بگویید و بر مسلمات و واقعیت های جامعه ، پوششی از نوع تزویر و عملیات روانی پهن گنید ؟!

به نظر می رسد اخرین دست و پا زدن های جریان دروغ وتزویر برای ماندن در اذهان عمومی است واز این پس این مردم هستند که می بایست از شورای نگهبان پر قدرت بخواهند انهایی که صلاحیت مدیریت ندارند را در بخش های مختلف و مهم ، عدم احراز نموده و شرایط احاطه جوانان جهادی و انقلابی وبدون چشم داشت را برای خدمت به مردم ، خدمتی که در شان این مردم است انشا الله پیاده نماید .

مخلص همه امانی

مدیر مسئول

هشدارنیوز

دوستان عزیز و همراهان گرامی این مجموعه رسانه ای در سایت خبری هشدارنیوز ، یوتیوپ ، آپارات و اینستاگرام را دنبال و حمایت کنید .

حضور و حمایت شما مارا مصمم به پیگیری مطالبات مردم خواهد کرد .

مجموعه رسانه ای هشدارنیوز+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید