امروز: پنج شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 391800
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

زلزله ۵.۱ ریشتری تهران را لرزاند/ احساس زلزله در قم، البرز و قزوین و مازندران/ فعال شدن گسل مشاء علت زلزله تهران/ احتمال وقوع پس لرزه وجود دارد +تصاویر و فیلم

به گزارش هشدارنیوز ؛ زلزله‌ای به قدرت۵.۱ در مقیاس امواج درونی زمین، ساعت 48 دقیقه بامداد، تهران را لرزاند.محل وقوع زمین‌لرزه، حوالی دماوند در مرز استان‌های مازندران و تهران بوده است. عمق زمین‌لرزه 7 کیلومتر بوده است.به گفته رئیس اورژانس تهران، تاکنون هیچ مصدومی گزارش نشده است.سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آماده باش این سازمان در پی وقوع زلزله در تهران خبر داد.سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: تاکنون حادثه‌ای که بر اثر وقوع زلزله در تهران رخ داده باشد گزارش نشده است.وی گفت: البته با توجه به شدت زمین لرزه در شهر تهران احتمال وقوع حادثه در پی آن کم است، با این حال سازمان آتش نشانی تهران همچون سایر زمان ها در حالت آماده باش است.
 

موقعیت زمین لرزه استان تهران


اعزام 5 تیم ارزیاب به کانون زلزله در دماوند/ احساس زلزله در قم، البرز و قزوین
ییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان از اعزام پنج تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده در محدوده دماوند خبر داد.مرتضی سلیمی، دراین باره گفت:  زلزله ای که دقایقی پیش پایتخت را تحت تاثیر خود قرار داد در استان های البرز، قم، قزوین و بخش های از مازندران نیز احساس شد.وی با بیان اینکه کانون این زلزله در محدوده دماوند بوده است، گفت: پنج تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و تاکنون گزارشی از وقوع خسارت نداشتیم.

آماده باش اورژانس در پی زمین لرزه تهران
مجتبی خالدی در این باره اظهار کرد: مرکز مدیریت بحران وزارت بهداشت در حالت آماده باش است. وی افزود: تمامی پایگاه های اورژانس در حالت آماده باش قرار گرفتند و تیم های ارزیاب جهت بررسی شرایط به منطقه اعزام شدند.

تیم های ارزیابی هلال احمر به محل وقوع زلزله اعزام شدند

ابراهیم تاجیک نوری اظهار داشت: این زلزله در ساعت ۰:۴۸ در دماوند رخ داد و تاکنون خسارت چندانی گزارش نشده است. وی گفت: در حال بررسی دقیق اوضاع هستیم و از مردم می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند.
مازندران هم لرزید
زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین مرز استان‌های مازندران و تهران در حوالی دماوند را لرزاند.براساس اعلام منابع محلی، زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری دماوند در برخی شهرهای مازندران از جمله ساری، کلاردشت، بابل، بابلسر و لاریجان نیز احساس شده است.
فعال شدن گسل مشاء علت زلزله تهران
دکتر حمیدرضا نانکلی رییس اداره ژئودزی سازمان نقشه‌برداری کشور:  گسل مشا به طول ۲۰۰ کیلومتر، از سمت فیروزکوه به سمت شمال تهران و کرج امتداد دارد و زلزله تهران، به دلیل حرکت این گسل بوده است.
 

احتمال وقوع پس لرزه وجود دارد/ مردم نکات ایمنی را رعایت کنند 
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت: زلزله اصلی به قدرت ۵.۱ ریشتر در مرکزیت دماوند اتفاق افتاده و تاکنون خسارتی گزارش نشده است.
وی ادامه داد: احتمال وقوع پس لرزه همچنان ادامه دارد و در حال حاضر پیگیر هستیم مردم نکات ایمنی را رعایت کنند.
تاکنون مصدومی مشاهده نشده است
رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: تا این لحظه مصدومی در شهر تهران و دماوند گزارش نشده است.

ریزشی در تهران گزارش نشده است
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی: تا کنون حادثه‌ای که بر اثر وقوع زلزله در تهران رخ داده باشد، گزارش نشده است.با توجه به شدت زمین‌لرزه در شهر تهران احتمال وقوع حادثه در پی آن کم است، با این حال سازمان آتش نشانی تهران همچون سایر زمان‌ها در حالت آماده‌باش است.

توصیه استاندار به مردم: فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید
انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت: زلزله در دماوند هیچ گونه خسارتی برجای نگذاشته است و در حال حاضر تیم های امدادی در آماده باش کامل هستند.وی خطاب به مردم گفت: مردم آرامش خود را حفظ کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا با مشکلات دیگر مواجه نشویم.وی بیان داشت: تمام نیروهای امدادی و خدماتی تهران در آماده باش کامل هستند

دربهای استادیوم آزادی، تختی، کشوری، شیرودی و انقلاب برای استقرار مردم باز شد
بعد از زلزله تهران و با دستور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برای اسکان مردم دربهای استادیوم آزادی،تختی، کشوری، شیرودی و انقلاب برای استقرار مردم باز شد.
وزیر ورزش و جوانان دستور داد تمامی اماکن روباز ورزشی استان تهران آماده پذیرایی از مردم در صورت تمایل باشند.
افزایش ترافیک ۲۰ تا ۳۰ درصدی در تهران
رئیس پلیس راهور تهران گفت: با توجه به وقوع زلزله افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک در خیابان های تهران را شاهد هستیم.توصیه می‌کنم شهروندان از توقف دوبله و بستن معابر خودداری کنند.
 
محل دقیق وقوع زلزله امشب
 
۲پس لرزه ۲.۲ ریشتری تا کنون گزارش شده است
درجاتی مدیرکل مدیریت بحران کشور در گفت ‌‌و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت : تاکنون دو پس لرزه ۲.۲ ریشتری در همان منطقه اتفاق افتاده است 
وی ادامه داد: هنوز هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است.
 
۶ مصدوم ترومایی در گیلاوند
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت تا این لحظه در استان تهران - شهرستان دماوند - گیلاوند 6 مصدوم ترومایی ناشی از فرار گزارش شده است.یک نفر هم به دلیل فرار ترومای سر شده که متأسفانه با سن حدود ۶۰ سال فوت کرده است.در استان مازندران- شهرستان آمل ( روستاهای بایجان، صقرچی،گزنک و لاسم بدون صدمات جانی و خسارات مالی)
آماده باش بیمارستانها در مازندران
سخنگوی اورژانس کشور گفت: در استان مازندران بیمارستان هاى ١٧ شهریور آمل و شهداى زیراب در حالت آماده باش هستند.تمامى آمبولانس ها در محدوده شرق استان تهران و جنوب استان مازندران در حالت آماده باش قرار گرفتند و در میادین اصلى شهر مستقر شدند.صدور دستورالعمل هاى ویژه اى براى اورژانس هاى بیمارستان ها به جهت افزایش ظرفیت پذیرش تیم ها و فراخوان متخصصین. تا کنون خوشبختانه هیچ مصدومى ناشى از زمین لرزه به مراکز درمانى مراجعه نکرده و بیشتر مراجعات ناشى از استرس و ترس بوده است.مرکز مدیریت هدایت عملیات و بحران سازمان اورژانس کشور از همان لحظات اولیه زمین لرزه در حالت آماده باش کامل قرار گرفت.
خطری تهران را تهدید نمی کند/ پس لرزه ها رو به کاهش است
 نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: تا این لحظه مشکل خاصی به جز نگرانی مردم نداشته ایم. خسارت جانی نداشته ایم و خسارت مالی نیز گزارش نشده است
حدود ۷ پس لرزه ثبت شده است. مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند.   روال پس لرزه ها نشان می دهد که خطری تهران را تهدید نمی کند.
همه مراکز درمانی در آماده باش هستند
سعید نمکی وزیر بهداشت در پستی توئیتری نوشت: با مسؤولان اورژانس کشور و هلال احمر و مدیران ذی ربط در بخش های درمانی تماس داشتم خوشبختانه تمام مراکز با صددرصد ظرفیت در آماده باش کامل قرار دارند و مثل همیشه در کنار مردم اماده خدمت رسانی هستند.برای همه هموطنان عزیزم آرزوی سلامتی دارم.
ریزش کوه در جاده هراز
مدیر مرکز کنترل عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر:کانون زلزله روستاى زیارت بود که تیم هاى ارزیاب در محل حاضر شدند.
به گفته وی زلزله باعث ریزش کوه در جاده هراز شده است.
۵ مصدوم در تهران
رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: تا کنون ۵ نفر به دلیل ترس ناشی از زلزله در شهر تهران مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.
مردم امشب هوشیار باشند
استاندار تهران گفت: آمادگی کاملی از سوی عوامل امداد و نجات، جمعیت هلال احمر و شهرداری‌ها در صورت نیاز وجود دارد.مردم امشب هوشیاری و آگاهی بیشتری داشته باشند و در مکان‌های امن حضور داشته باشند.
مأموریت مناطق شهرداری تهران برای امدادرسانی
محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پستی توئیتری نوشت: در حال پیگیری خدمات رسانی شهرداری مناطق به شهروندانی هستیم که از ترس زلزله به خیابان ها هجوم آورده اند.
پس‌لرزه‌ها روند کاهشی دارد
رییس مرکز زلزله نگاری گفت:گسل مشا از گسلهای بزرگ کشور است که زلزله‌هایی بزرگی را رقم زده است.پس لرزه ٣.٩ ریشتری لحظاتی پیش رخ داد و مردم دماوند آن را حس کردند.روندی که میبینیم خوشبختانه پس لرزه‌های زیادی رخ داده است.روند کاهشی پس لرزه‌ها امیدوار کننده است اما واقعا زلزله قابل پیش‌بینی نیست.
آماده باش کامل ارتش برای کمک به ستاد بحران
در پی زلزله اخیر استان تهران و برخی استانهای همجوار، فرمانده کل ارتش به فرماندهان نیروهای ارتش، دستور داد آمادگی کامل برای کمک به ستاد بحران داشته باشند.
  


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید