امروز: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 04 June 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 390866
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
مدیر مسئول هشدارنیوز در رابطه با تحرکات اخیر امریکا در منطقه نوشت :

آمریکا توان درگیر شدن گسترده با نیروهای مردمی عراق را ندارد!/در صورت وارد شدن مستقیم به جنگ با ایران ، اسرائیل نابود خواهد شد.

به گزارش هشدارنیوز ، مدیر مسئول نوشت : در جریان پیشروی وسرایت گسترده ویروس کرونا در جهان ، بخصوص در امریکا که سران این کشور در کنترل و پیشگیری وحتی درمان ان نا موفق عمل کرده اند ، در برخی از رسانه ها و بخصوص در تحلیل برخی از تحلیل گران سخن از احتمال حمله قریب الوقوع امریکا به برخی از پایگاه های نیروهای مردمی و طرفدار ایران حشد شعبی در عراق می شود .

برخی از رسانه ها همچنین امکان حمله نیروهای امریکا به یکی از شهرهای مهم مذهبی عراق و پا را فراتر گذاشته واحتمال حمله به یکی از شهرهای ایران را داده اند .

این رسانه ها دلیل این تحلیل ها وبه زعم نویسنده این مطلب ، توهمات را صرفا بخاطر برگزاری مانوری مشترک بین نیروهای امریکایی و نیروهای اماراتی در خاک امارات و در پایگاه نظامی به نام «الحمرا» می دانند که در آن مدل تصرف یک کلان شهر در منطقه طراحی شده است.

در این رزمایش ظاهرا نیروهای آمریکایی برای تصرف شهر مورد نظر، ابتدا از ارتفاعات و تپه های همانند سازی شده عبور کرده و در ادامه عملیات تصرف ساختمان های چند طبقه، برج کنترل و مراقبت هوایی، پالایشگاه نفت و مسجد جامع مرکزی شهر هدف را قرار داده اند و هم زمان با حملات توپخانه ای شدید و دقیق، نیروهای اماراتی عملیات هلی برن را انجام داده اند.

تا قبل از این ، این رزمایش با نام «نیتو فیوری» (Nativ Fiore) هر دو سال یک بار برگزار می شده است که برگزاری ان در 300 کیلیومتری مرزهای ایران ، انهم با این شکل و تصرف یک شهر مذهبی و نبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس نائب رئیس نیروهای مردمی عراق حشد الشعبی که چندی پیش توسط امریکایی ها در فرودگاه بغداد ناجوانمردانه ترور شدند ، موجب بروز و ظهور این تحلیل ها و به زعم حقیر تخیلات شده است که آمریکایی ها با کمک اماراتی ها می خواهند به نیروهای مردمی عراق و یا یکی از شهرهای مهم عراق یا ایران به زودی حمله کنند .

در این رابطه ذکر چند نکته حائز اهمیت است :

اولا امریکایی ها همین امروز در مقابله با کرونا و سرایت همه جانبه ان به جان شهروندان امریکایی در مانده شده و هیج کاری از دستشان بر نمی آید و به همین شکل هم باید پاسخگوی مردم خودشان باشند .

دوم وقتی سخن از این دست عملیات ها می شود ، تجربه نشان داده است مسئولان امریکایی مدام با ایجاد این تنش ها به فکر ایجاد یک جو روانی حمایت کننده سیاسی از سوی مردم خود بوده اند و این حرکت قطع به یقین درست جهت عکس این تصور استراتژیک سیاسی است ولذا از این سو هم مردود شناخته می شود .

سوم شکل و محل پایگاه های مهم امریکا در عراق به صورتی جانمایی شده است که بدون هیج تردیدی در محاصره انواع نیروهای مردمی در عراق قرار گرفته و با هر اقدام اینچنینی در سطح وسیعی ، بطور حتم مورد حمله و قطعا به تصرف نیروهای مردمی عراق و اسارت نیروهای مستقر امریکایی منجر خواهد شد .

چهارم ، پایگاه نظامی الحمرا در خاک امارات در ۳۰۰ کیلومتر سواحل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و انطور که در رسانه ها هم امده است این پایگاه محل فعالیت های هسته ای امارات ، آسیب پذیر از سوی ایران است . جمهوری اسلامی به سهولت و راحتی هر چه تمامتر می تواند تمام وسعت این پایگاه مهم برای امریکایی ها و همچنین اماراتی ها را با موشک های کوتاه برد ، رادار گریز و بسیار ارزان خود مورد حمله وسیعی قرار دهد و لذا اماراتی ها به هیج عنوان نه تنها حاضر به چنین امری نخواهند بود که جرأت این چنین حماقتی را ندارند.

پنجم ، سخن از وسعت ، مدرن بودن ، فنی و نظامی بودن پایگاه نظامی «دیگو گارسیا»، که به عنوان مرکز بازدارندگی ایران نیز در منطقه شناخته می شود و در جزیره ای در فاصله ١٥٠٠ کیلومتری جنوب هند و دورتر از جزایر «موریس» قرار گرفته به میان می اورند که می تواند برای این عملیات آمریکایی ها دارای اهمیت ویژه ای باشد .

در این رابطه می توان اشاره ای کوتاه به توان دوربردی ایران ، موشک های کروز و بالستیک برای ضربات مهلک انهم با در نظر گرفتن امکانات ویژه و شاید فوق و مافوق سری نظامی ایران در زمین ، سطح و زیر سطح دریا و اقیانوس ، هوایی و فضایی نمود که خود امریکایی ها به ان واقفند و این خیال متوهمانه از سوی آمریکایی ها فاقد کاربردی عملیاتی است و صرفا جنبه سیاسی و رسانه ای ومانور تبلیغاتی دارد.

ششم ، اگر خدایی نکرده ، همانطور که یک تصمیم احمقانه ای مبنی بر ترور دو فرمانده نیروهای مردمی عراق ابو مهدی المهندس و سپاه قدس ایران حاج قاسم سلیمانی از سوی شخص ترامپ گرفته شد ، یک چنین تصمیمی برای حمله به نیروهای مردمی عراق گرفته شود ، بدون تردید تمام پایگاه های امریکا در عراق ، سوریه و سرتاسر منطقه نابود وسرائیل هم باید غزل خدا حافظی از روی کره خاکی را هم بخواند ، ضمن اینکه امارات هم بخاطر خباثت هایش به یک کشور بسیار عقب مانده ، فقیر و دوران جاهلیت خود باز خواهد گشت.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید