امروز: چهارشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - 25 November 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 390415
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۳۱
مدیر مسئول هشدارنیوز ؛

بیایید با مردم صادق باشیم / کرونا خطرناک است / برای مبارزه با کرونا حتما این مطلب را بخوانید.

مدیر مسئول هشدارنیوز ؛ م ه امانی : ویروس ناخوانده بسیار خطرناک کرونا ، گفتند برای اولین بار از چین سرایت کرده و در ایران هم اولین بار از قم به سراسر کشور سرایت نموده است .

در همین رابطه عده ای داد و فریاد بلند کردند که اولا چرا در آن روزهای اول که رسانه ها از شیوع این بیماری در چین خبرهای زیادی منعکس می کردند ، دولت ایران جلو پرواز هوایی ایران به چین وسایر بلادی که ممکن بود ویروس را با خود بیاورد را نگرفت؟!

در کنار این سوال ، سوالات جدی تری هم مطرح می شود که از ان جمله ، چرا زمانی که قم نشان داد ویروسی شده است ، مسئولان محترم ان شهر را قرنطینه نکردند؟! پاسخ این سوال می تواند برای مردم تعیین کننده باشد که دلیل عدم قرنطینه این شهر ، بعد از ان بود که شایعه ها ویا شاید سخنان درست نسبت به نفوذ کرونا در قم ، بر افکار عمومی نشست و اینکه از قم بود که به سایر شهرها سرایت نموده است .

امروز شاهد شیوع خانمان بر انداز این ویروس کشنده در سراسر کشور هستیم و چون از سوی دولت وشورای امنیت ملی که باز هم رئیس ان شخص رئیس دولت حسن روحانی است ، چرا وضعیت قرمز و حالت جنگی برای مقابله با ویروس کرونا اعلام نشده است؟! .

برخی معتقدند ، چون از همان اول دولت محترم ومسئولان مربوطه نسبت به این ویروس ، ختم کلام و اعلام خشن بودن و اینکه بسیار جنگنده و نفوذگر و ویران کننده است را به مردم نگفته اند ونسبت به ان پنهان کاری نموده اند ، وضعیت اینگونه شده است که امروز مردم ومسئولان شاهد ان هستند .

اگر نگوییم قاطبه مردم ، حد اقل بخشی از مردم معتقدند که این پنهان کاری ها موجب این شده است که مردم ما کرونا ویروس را خیلی جدی نگرفته اند ولذا به محض تعطیلی مدارس ودانشگاه ها برای مقابله با این ویروس ، شاهد مسافرت های تفریحی مردم واز طرفی شاهد ساختن جک های بی مزه ای از سوی مردم برای کرونا هستیم .

با همه این تعاریف وتفاصیل ، امروز امر قاطع وغیر قابل انکار این است که کروناویروس آمده است و در حال سرک کشیدن به همه شهرها وروستاهای ایران است و گریزی از آن نیست ، مگر اینکه اولا مسئولان مربوطه به صورت شفاف و روشن ، مردم را نسبت به کرونا وعواقب ان واز طرفی تلفاتی که از مردم ایران تا به امروز گرفته و یا آلوده نموده است را به مردم بگویند و همچنین نسبت به سرایت به سایرین در آینده نه چندان دور هم واضح و پوست کنده با مردم در میان بگذارند.

این صداقت وشفاف سازی ، از سویی مردم را نسبت به خطر جدی این ویروس آگاه می کند واز طرفی جامعه به خودی خود ، قرنطینه خانواد گی وخود کرده را در دستور کار قرار خواهند داد و از آن پس ، دیگر شاهد ان نخواهیم بود که خیابان ها مملو از انسان وجاده ها پر از خودرو برای سفر تفریحی باشد .

البته نویسنده این سطور به هیج عنوان ادعای آمار و ارقام دروغ از سوی مسئولان را نمی پذیرد ، اما از سوی ، برخی رسانه ها وفعالین مجازی که اتفاقا بسیار پر مخاطب هستند ، بر طبل دروغگویی رسانه ملی و رسانه های داخلی می نوازند و مردم هم چون ناراضی از مدیریت دولت و مجلس کنونی می باشند ، بیشتر خبرهایی که ضدیت با دولت ومسئولان ایرانی دارد را زودتر وبهتر می پذیرند .

حقیر در برنامه های زنده شبانه ساعت 22.30 به وقت تهران که از لایو اینستاگرامی پیج هشدارنیوز«https://www.instagram.com/hoshdarnews.ir » منعکس می شود ، بارها وبارها اصرار و تاکید ورزیده ام که آمار تلفات ومبتلایان به کرونا که توسط مسئولان ورسانه های داخلی مطرح می شود درست وبرای تایید این موضوع به اقرار مسئولان سازمان بهداشت جهانی که در ایران ودر بین تمامی بیمارستانهای مرکز مبارزه با کرونا سرکشی و دیدار داشته اند و با بیماران گفتگو داشته اند استناد نموده ام که در این رابطه گفته اند :

آمار های جمهوری اسلامی نسبت به مبتلایان و کشته شدگان کرونا درست است وما چیزی مبنی بر خلاف ان که ثابت کند این آمار اشتباه است ندیدم .

این مسئول جامعه بهداشت جهانی نیز ادامه داده است :

در باره امکانات بیمارستان ها هم واقعا ما شگفت زده شده ایم و و تجهیزات و نوع رسیدگی به بیماران واقعا در طراز جهانی است .

خوب وقتی این مسئول جهانی که همیشه در مواضعشان بر خلاف ملت و حکومت ایران موضع گیری می کرده اند ، امروز بعد از گشت و گذار داخل بیمارستان ها ، اینگونه تایید و با صداقت وشهامت سخن می گویند ، ما هم می بایست به ان استناد و آمار را قبول کنیم .

انتظار جدی و عاجزانه ، اول از مسئولان محترم و دوم از رسانه های عزیز این است که نسبت به شبهات مردم ایران ، پاسخ های مستند ، مستدل و قابل قبولی ارئه نمایند که در غیر اینصورت با این شرایطی که وجود دارد واز سویی برخی رسانه های بیگانه و ضد ملت ایران بر ان دامن می زنند ، خدایی نکرده ، بخاطر اصل شدن حواشی و فراموش نمودن اصل ماجرا که شیوع گسترده کرونا است ، این ویروس به سرعت فراگیر نشود .

اما موضوعات بسیار مهم که می بایست برای عبور از این وضعیت بسیار خطر ناک و دلهره آور مورد توجه ورعایت قرار گیرد ، به شرح ذیل است :

اول : نسبت به میزان مبتلایان و مرگ ومیر استانی به صورت شفاف و روشن با سند ومدارک قابل توجه اقدام شود .

دوم : در باره خطرات اپیدمی و همچنین سرعت شیوع ویروس کرونا ، می بایست شفاف سازی و واقعیت خطر این ویروس اطلاع رسانی شود .

سوم : نسبت به ماندن در خانه از سوی همشهریان و هموطنان عزیزمان در سراسر کشور ، و اندشیدن چاره نسبت به مقولاتی که ذیلا متذکر می شوم ، اقدام عاجل نمایند .

1_ حد اقلی به عنوان سبد کالای اساسی و مایحتاج زندگی در یک ماه ، از سوی دولت برای همه خانواره های گرامی در نظر گرفته شود .

2_ محتواهای رسانه ای تولیدی بخصوص رسانه ملی برای در خانه نگه داشتن هموطنان عزیز ، می بایست بسیار جذاب ودر خور پسند مردم و متنوع باشد.

3_ اینترنت پر سرعت ثابت در اختیار خانوار قرار بگیرد تا اولا با همدیگر در ارتباط باشند ودوم از اخبار متنوع رسانه ها بهره لازم را ببرند.

4_ ترتیبی اندیشیده شود که بانک ها ، طلبکاران به هر نحوی ، از بدهکاران خود در فرصت یکی دو ماه درگیر این معضل ، چشم پوشی و پرداخت قبوض آّب ، برق ، گاز و تلفن هم به همین شکل به تاخیر افتد .

5_ حضور میدانی و خالصانه مردان و گروه های جهادی وبی منت در خیابان ها ، مراکز درمانی وبهداشتی و هم چنین ضد عفونی نمودن دائم وهر چند ساعت یکبار کوچه وخیابان ها ادامه یابد و در همین راستا مدام از همشهری های خوب دعوت به ماندن در خانه نمایند .

6_ هر گونه مسافرت ممنوع و برای رفت و آمد کارگران و عوامل کارخانجات مهم و اساسی ، نهادهای نظامی و امنیتی و ... ترتیبی داده شود که با امکانات امن بهداشتی ، وسیله حمل ونقل کنترل و ضد عفونی شده ، ماسک ودستکش هر کدام و به صورت مدام در هر ساعت یکبار به شستشو و ضد عفونی دست ها اقدام نمایند .

7_ اگرا خدایی نکرده نیاز مبرم واجباری برای بیرون رفتن از خانه از سوی مردم پیش آمد ، حتما نکات ذیل را رعایت نمایند :

یک : حتما لباس های مطمئن ، سرتاسر پوشیده بپوشند که هیج جای بدنشان دیده نشود ویا راه نفوذ ویروس نباشد .

دو : ماسک ودستکش مطمئن وبدون نفوذ هوا از اطراف ، را پوشیده و حتما یک مایع ضد عفونی کننده هم با خود به همراه داشته باشند که برای لحظاتی که نیاز بود حتی بر روی همان دستکش ها ویا سایر عضوها پاشانده شود .

سه : در طول مسیر وحتی مقصد به هیج عنوان به افراد نزدیک نشده وفاصله یک ونیم تا دو متر را رعایت و سعی شود با هیج کس صحبت نکنند.

چهار : بعد از برگشت ، حتما لباس ها را قبل از ورود به خانه در اورده ودر کیسه نایلونی ویا در جایی که می توان روی ان را پوشید قرار داده ، دستکش ها و ماسک اگر یکبار مصرف بوده وقابل شستشو نبودند را بیرون آورده ودر سطل زباله درب دار انداخته و به صورت خیلی جدی و وسواس ، ابتدا دستان خود را با مایع ضد عفونی و سپس دستگیره های درب ورودی ، خروجی را به صورت وسواس و خیلی جدی ضد عفونی کرده ودر نهایت در آخرین مرحله بعد از دستگیره های در مجددا دستهای خود را ضد عفونی نموده و در داخل خانه ، مجددا به ترتیبی که آموزش داده اند دستان خود را شستشو نمایید .

8 _ در خانه ، حتی اگر همه موارد ایمنی را رعایت کردید ، سعی شود از نزدیک شدن به اهل واعضای خانواده ، دیده بوسی و دست دادن و .. خود داری کنید .

9 _ به هیج عنوان دید بازدید و مهمان داری نکنید و اگر کسی درب خانه شمارا زد ، با تمام احترام به مهمان عزیز ، از روی آیفون ، خطر این دیدار و مهمانی را متذکر واز انها بخواهید ، انها هم مثل شما شرایط را رعایت نمایند .

10 _ اگر این موارد را رعایت کنید و رزمندگان عرصه خط مقدم ، پزشکان وپرستاران و خدمتگزاران این عرصه ، رزمندگان نیروهای جهادی ، بسیج وسپاه وارتش قهرمان و طلبه های مردمی ومبارز «آخوندها» که در میدان نبرد با این ویروس جنایتکار مشغول می باشند ، در مبارزه خود با این ویروس انشاءالله به زودی به پیروزی برسند ، بدون تردید در کمترین زمان ممکن شکست کرونا را جشن خواهیم گرفت .

محمد هادی امانی

مدیر مسئول هشدارنیوز

لطفا این مطلب را باز نشر دهید تا به دست همه هموطنان عزیزمان برسد .

در ضمن هر شب حدود ساعت 22.30 به وقت تهران برنامه های زنده «لایو» از آدرس اینستاگرامی   «»   داریم که خوشحال می شویم در مباحت متعدد و متنوع با ما همراه بوده و مشارکت کنید .

اینستاگرام     «https://www.instagram.com/hoshdarnews.ir »

هشدارتی وی « https://www.instagram.com/hoshdar.tv »

آپارات       «https://www.aparat.com/as.hesam»

سایت خبری «https://www.hoshdarnews.ir »+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 126

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید