امروز: دوشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 06 April 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 390141
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰
دسته: بورس
پرینت
ایمیل

کرونا 5 هزار میلیارد دلار به بورس بازان دنیا ضرر زد

ترس از ویروس کرونا ۵ تریلیون دلار از ارزش بازار سهام دنیا کم کرد که از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ بی سابقه است.


کرونا 5 هزار میلیارد دلار به بورس بازان دنیا ضرر زد

- اخبار اقتصادی -

 به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم به نقل از رویترز، ترس از ویروس کرونا  دوباره باعث سقوط بازار سهام دنیا در روز جمعه شد و ارزش این سهام را 5 تریلیون دلار کم کرد که از زمان بحران مالی 2008 بی سابقه است.

 بازارهای اصلی اروپا دو تا سه درصد کاهش یافتند و این روند رو به کاهش باعث شد سود اوراق قرضه دولت آمریکا که به نظر می رسد ایمن ترین سرمایه در دنیا باشد، به پایین ترین حد خود برسد.

 امید می رفت شیوع این ویروس که از چین آغاز شده، طی چند ماه پایان یابد و فعالیت اقتصادی به سرعت به حد عادی باز گردد ولی تعداد موارد ابتلا به این ویروس در سرتاسر جهان این امید را بر باد داد.

 انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را تا ماه آینده پایین بیاورد و سایر بانک های مرکزی همین کار را برای بهبود اقتصادی و دوری از رکود جهانی ادامه دهند.

 اختلال در سفرهای بین‌المللی و زنجیره‌های عرضه، بسته شدن مدارس و لغو رویداد های بزرگ همه باعث تیره و تار شدن دورنمای اقتصاد جهان شده است. اقتصاد جهان قبل از شیوع این ویروس هم به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین مختل شده بود.

 سهام وال استریت 4.4 درصد در روز پنجشنبه سقوط کرد که بزرگترین سقوط آن از اوت 2011 بود.

 در آسیا شاخص MSCI  به جز ژاپن، 2.7 درصد کاهش یافت. سهام نیکی ژاپن از ترس به تعویق افتادن المپیک به خاطر شیوع ویروس کرونا 4.3 درصد سقوط کرد. بازی های المپیک برای ماه‌های جولای و اوت برنامه ریزی شده است.

کاهش رشد پیش بینی شده برای اقتصاد جهان به دلیل کرونا
کرونا حباب بزرگ اقتصاد آمریکا را می‌ترکاند؟

 رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داد با گسترش شیوع ویروس کرونا در اقتصادهای بزرگ مثل ژاپن و فرانسه، احتمال فراگیر شدن آن وجود دارد.

طی 24 ساعت گذشته، 10 کشور اولین مورد ابتلا به این ویروس را گزارش داده اند، از جمله نیجریه که بزرگترین اقتصاد آفریقا است.

 قیمت نفت در این هفته 12 درصد کاهش یافته و به پایین ترین حد خود یک سال گذشته رسیده است که بدترین آن از 2016 تا حالا است. تمام فلزات صنعتی اصلی بین 3 تا 6 درصد کاهش قیمت داشته اند.

 انتهای پیام/86
+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2212818
بازدید: 36

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید