امروز: جمعه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 03 April 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 390087
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰

هدایت آبهای سطحی به مسیلها و کانالهای منطقه سه

به گزارش شهر نوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه، با ورود سامانه بارشی باران جهت جلوگیری از بروز برخی مشکلات در سطح شهر و عمدتا در زمینه تردد شهروندان، نیروهای خدمات شهری با گشت زنی و کنترل موارد احتمالی نسبت به هدایت آبها به کانال ها، انهار و استقرار عامل ثابت کارگری در نقاط حساس و آبگیر اقدام کردند.

در ادامه بازدید شبکه های زباله گیر و رسوب گیر، لایروبی و پاکسازی کانال های روبسته و مسیل های روباز در سطح منطقه  توسط دو اکیپ کارگری، سرکارگری و مقنی در حال انجام است.

پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال ها بصورت مستمر و دائمی در این منطقه انجام می شود همچنین با توجه به پیش بینی ها و هشدار های هواشناسی ، لایروبی و رسوب برداری آنها با حساسیت ویژه ای در حال انجام است.

منطقه سه دارای پنج مسیل اصلی به نام های زرگنده، غیاثوند، شهرزاد، ولنجک و نیل است که مسیل زرگنده به طول 4000 متر یکی از پرآب ترین مسیل های تهران به شمار می آید که از شمال به جنوب امتداد دارد و ادامه رودخانه مقصودبیک است . در مجموع این منطقه  دارای 27 کیلومتر طول مسیل ها و کانال ها است.  

مديريت شهري منطقه با به کارگيري تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهاي بارندگي از ورود هر گونه آبگرفتگي و اختلال در رفت و آمد شهروندان پيشگيري کند.

ضمن اینکه مشارکت شهروندان در عدم تخليه زباله و نخاله هاي ساختماني در انهار باعث جلوگيري از آبگرفتگي در زمان بارش باران مي شود.

 

 

 

 + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/default.aspx?tabid=131&articleid=50618
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید