امروز: دوشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 06 April 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 389968
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

اولویت اقتصادی مجلس قوی|کارشناس اقتصادی: مجلس یازدهم در بُعد نظارتی باید تلاش بیشتری کند

اولویت اقتصادی مجلس قوی|کارشناس اقتصادی: مجلس یازدهم در بُعد نظارتی باید تلاش بیشتری کند

محمد عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در مورد اولویت اقتصادی مجلس یازدهم اظهار داشت:‌ نخستین اقدامی که مجلس یازدهم باید به آن توجه کند اجرای اقتصاد مقاومتی در بودجه است.همچنین باید نمایندگان مجلس در بررسی بودجه دقت کرده تا دولت به بهترین شکل اقتصاد مقاومتی را در بودجه پیاده کند.

وی با بیان اینکه نباید روح بودجه وابسته به نفت باشد، گفت: نکته مهمی که بعد از تصویب بودجه باید به آن توجه کرد، پیگیری مجلس در اجرای دقیق قوانین است که با توجه به تجربه‌ای که از ادوار گذشته مجلس دارم،‌ این اتفاق نمی افتاد و پس از تصویب نمایندگان کار چندانی به نحوه اجرای قوانین نداشته‌اند.

این کارشناس اقتصادی  خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس به سرعت کلیات بودجه را با توجه به مشکلات زیادی که دارد، تصویب می‌کنند و پس از آن نیز به صورت فشرده جزئیات آن را بررسی بررسی می‌کنند. بنابراین باید در بعد نظارتی، مجلس یازدهم تلاش بیشتری کند.

عباسپور در خصوص مشکلات اقتصادی کشور خاطر نشان کرد:‌ شاید بخشی از مشکلات اقتصادی ما ناشی از تحریم باشد ولی قطعا سهم زیادی نخواهد داشت بلکه مشکل اصلی ما مدیریت داخلی و وضعیت داخلی کشور است. اینکه همه جا تأکید شده باید وابستگی بودجه به نفت کاهش یابد و در همه برنامه‌های 5 ساله کشور این موضوع تأکید شده ولی هر ساله این وابستگی افزایش یافت.

وی ادامه داد:‌وقتی بودجه به این شکل به مجلس ارائه می‌شود، وظیفه نمایندگان است که با دقت بررسی کنند و اگر ایرادی دارد آن را به دولت بازگردانند. باید بدانیم که با توجه به امکانات خدادای که در بخش گاز، نفت، ذخایر زیرزمینی، مس، آهن و بسیاری از مواد اولیه داریم درست نیست که خام فروشی کنیم.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2206236
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید