امروز: جمعه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 03 April 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 389818
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳

رقیب اصلی "حامیان روحانی" در انتخابات کیست؟!

به گزارش هشدارنیوز ؛ محمد عطریانفر، فعال اصلاح‌طلب و از اعضای ارشد حزب کارگزاران سازندگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد با تأکید بر اینکه کارگزاران برای انتخابات آتی فهرست نامزدهای خود را منتشر می‌کند؛ در پاسخ به این سؤال که "کارگزاران کدام لیست اصولگرا را رقیب اصلی خود می‌داند؟" گفته است: لیستی که آقای قالیباف در صدر آن قرار خواهد داشت رقیب اصلی کارگزاران خواهد بود.

او همچنین درباره فهرست کارگزاران تصریح می‌کند: این طور نیست که اصلاح طلبان در تهران بتوانند همه روی یک لیست توافق کنند چون اگر می توانستند یک لیست واحد بدهند شورای عالی چنین تصمیمی می گرفت اما وقتی این اتفاق نیفتاد، به طور مشخص کارگزاران لیست خود را خواهد داد و بعید به نظر می رسد بخواهد با گروه های دیگر توافق کند. البته امکان دارد اشتراکاتی بین لیست‌ها باشد ولی همان طور که اصولگراها چند لیست خواهند داشت، اصلاح طلبان هم همین وضعیت را دارند.[1]

*صحبت‌های عطریانفر درباره قالیباف در حالی است که بعضی گروه‌های سیاسی که با اصولگرایان احساس قرابت دارند از درج نام قالیباف در فهرست خودشان اِبا دارند و حتی شرط ائتلاف خود را نیز حذف قالیباف بیان کرده‌اند!

برخی از چهره‌های این گروه‌ها نیز در حالی که تاکنون سندی غیر از "کارآمدی" علیه قالیباف به اثبات نرسیده است اعلام کرده‌اند که نسبت به او بدگمان هستند.

مسئله اینجاست که باید این سؤال را مطرح کرد که چرا رقیب سیاسی؛ اصلی‌ترین حریف انتخاباتی خود را محمد باقر قالیباف و منتسبین به او می‌داند اما عده‌ای از کسانی که با اردوگاه خودی احساس قرابت دارند با یک عداوت مثال‌زدنی مشغول تقلا برای محو کردن سابقه کارآمدی از اردوگاه اصولگرایان و کارنامه نظام اسلامی هستند؟

گفتنیست، ستاد جریان اصلاحات از مدت‌ها قبل دست به تحریم خاموش انتخابات زده و اعلام کرده است که شرکت می‌کنیم اما لیست نمی‌دهیم! این ستاد در عین حال به لحاظ سیاسی مجبور شده به احزاب اصلاح‌طلبی که مایل به تحریم خاموش نیستند و فعالیت در داخل نظام را ترجیح می‌دهند؛ اجازه دهد تا بدون نام بردن از "شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان" و بدون به کار بردن عبارت "اصلاح‌طلبی"! نامزدهای خود را معرفی کنند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 2798

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید