امروز: جمعه, ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 389196
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۳۰

اقدامات مناطق شهرداری تهران برای جلوگیری از یخ زدگی معابر

به گزارش هشدارنیوز، یکی از مناطقی که همزمان با بارش برف با حجم بسیار بارش رو به رو است، منطقه یک است. در همین رابطه، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان اینکه این منطقه دارای 11 سایت برف روبی و 200 دستگاه ماشین آلات تخصصی به منظور برف روبی و نمک پاشی است، گفت: از ابتدای صبح برف تکانی درختان در سطح خیابان‌ها و بوستان‎ها انجام شده است. حجم برف در این منطقه در بخش هایی به 58 سانتیمتر می رسد.

وی در مورد انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ‌زدگی نیز توضیح داد: به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی احتمالی امشب و فردا، نیروهای خدماتی درحال جمع آوری دپوهای برف از سطح منطقه به خصوص خیابان دکتر شریعتی هستند. بعد از جمع آوری دپوهای برف، نمک پاشی تا قبل از آغاز شب به اتمام خواهد رسید.

امیر ناصر هراتی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 هم از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ زدگی معابر در شب جاری خبر داد و گفت: همه عوامل حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 در نواحی 9 گانه از شب گذشته در سطح منطقه و تمامی سایت های برف روبی در آمادگی کامل به سر می بردند و با پر کردن مخازن شن و نمک، پاشش شن و نمک در مقابل ساختمان های پرتردد و حساس مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، آتش نشانی، فرهنگسراها، مدارس، پل های عابر پیاده، مساجد، ایستگاه های اتوبوس، تاکسی و مترو و ... هرگونه اقدام لازم برای جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد شهروندان و یخ زدگی معابر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پاکسازی معابر اصلی و فرعی و تسهیل تردد شهروندان در روزهای برفی از اولویت های مدیریت شهری منطقه 2 است، افزود: علاوه بر موارد ذکر شده درختان معابر و پارک ها به ویژه درختان سوزنی برگ نیز برف تکانی شده اند تا جلوی شکستگی احتمالی آن ها گرفته شود.

مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3
نیز در گفت و گو با شهرنوشت، با اشاره به برودت هوا و بارش برف در سطح شهر تهران، درباره اقدامات منطقه سه برای پاکسازی معابر اظهار کرد: از روز گذشته با اعلام آماده‌باش عوامل حوزه معاونت خدمات شهری و نواحی 6 گانه منطقه سه تمهیدات لازم برای پاکسازی معابر آغاز شد.

به گفته وی ؛ این تمهیدات اعم از استقرار خودروهای مکانیزه نمک‌پاش، محلول‌پاش و خاور و کامیون‌های تیغه‌دار در محل‌های از قبل تعیین شده مستقر بودند و به محض آغاز بارش برف نسبت به نمک‌پاشی و رفع لغزندگی معابر اقدام کردند.

شهردار منطقه سه شهرداری تهران با بیان اینکه بارش برف از ساعت 2:30 دقیقه بامداد آغاز شد، گفت: تاکنون و به همت همکارانمان مشکل خاصی از حیث لغزندگی به وجود نیامده و گزارشی دراین باره دریافت نکردیم، درواقع ترددها به سادگی و بدون مشکل در حال انجام است.

سلیمی همچنین با اشاره به احتمال یخ زدگی معابر در ساعات پایانی شب توضیح داد: از هم اکنون عوامل اجرایی معاونت خدمات شهری منطقه و نواحی 6 گانه نسبت به یخ‌زدایی از معابر و پاکسازی پیاده‌روها به ویژه در سطوح شیب‌دار اقدام کردند و کارها ادامه دارد.

محمد محمددوست، شهردار منطقه 4 با اشاره به اقدامات ویژه پیشگیری از یخ زدگی خیابان ها گفت: با بارش برف از صبح امروز، نيروهاي ستاد برف روبي شهرداري در نواحی نه گانه آماده باش كامل بوده و معابر قبل و حین بارندگی به صورت مداوم بازبینی شده و تلاش می شود که از هرگونه لغزندگی و یخ زدگی جلوگیری شود.

وي عنوان کرد: به منظور آسایش شهروندان در حین تردد و با توجه به كاهش سرما در شب هنگام و احتمال زیاد یخ زدگی معابر و جلوگيري از تخريب آسفالت، خيابان هاي اصلي با کمک از نیروهای انسانی و ماشين آلات ویژه برف روبي از جمله گریدر، شن پاش و نمک پاش پاکسازی می شود.

شهردار منطقه 4 گفت: تا به این لحظه با پخش بیش از 1900 تن شن و نمک کیسه ای تمامی معابر و بزرگراه ها باز و به دور از لغزندگی های پرخطر گزارش شده است.

محمددوست با بیان اینکه تردد آسان و روان بودن ترافیک در تمامی فصول به ویژه در چنین هوایی از اهم وظایف مدیریت شهری است، گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درخصوص بارش برف از دیروز تمامی تمهیدات و مقدمات در این خصوص اندیشیده شده و 10 ایستگاه برف روبی منطقه چهار در آماده باش کامل بوده، از این رو تمامی معابر اصلی منطقه بدون مشکل باز است.

فریدون حیدری، شهردار منطقه 5 هم گفت: پس از بارش برف با افزایش برودت هوا، معابر به صورت طبیعی دچار یخ زدگی می شوند که شهرداری منطقه 5 با توجه به اهمیت حفظ ایمنی معابر تدابیر لازم را برای این موضوع اندیشیده است تا بتواند موثرترین خدمات را پس از بارش برف به شهروندان ارائه کند.

وی اظهار داشت: بیش از 700 نفر از نیروهای ستاد برف روبی منطقه با به کارگیری بیش از 200 دستگاه خودرو و تجهیزات تخصصی برف روبی و یخ زدایی طی روز و شب جاری آماده انجام عملیات یخ زدایی هستند.

حیدری از تامین 6000 کیسه شن و نمک طی شبانه روز گذشته برای استفاده شهروندان در زمان بارش برف خبر داد و اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع یخ زدگی معابر 3000 کیسه شن و نمک دیگر نیز آماده شده و در معابر پرتردد در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

حیدری از پاکسازی معابر عمومی همچون اطراف پیاده روها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، پایانه ها، مساجد، پل های عابر پیاده خبر داد و گفت: ترافیک مسیرهای عبوری نیز به صورت لحظه ای رصد شده و در صورت نیاز بلافاصله اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکلات احتمالی انجام می گیرد.

شهردار منطقه 5 همچنین به انجام عملیات درخت تکانی اشاره و تصریح کرد: با توجه به احتمال شکستگی شاخه درختان با افزایش بار برف بر آنها، هم اکنون نیروهای خدمات شهری منطقه در حال عملیات درخت تکانی هستند و تا پایان این عملیات به کار خود ادامه خواهند داد.

وی همچنین در رابطه با آمادگی 2 مددسرای منطقه برای پذیرایی از بانوان و آقایان نیازمند عنوان کرد: با توجه به سردی هوا این دو مددسرا به صورت ویژه در حال خدمت رسانی به شهروندان نیازمند هستند تا در روزهای سرد سال، افراد نیازمند بتوانند در سرپناهی گرم آرام گیرند.

همچنین، تورج فرهادی شهردار منطقه 6 نیز در گفتگو با هشدارنیوز، با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از این است که از بعدازظهر امروز با توجه به صاف شدن هوا دما به زیرصفر کاهش پیدا می کند، گفت: برای امشب آماده باش صد در صد نیروهایمان را اعلام کردیم. حدود 240 نیروی کارگری و 40 نفر از مدیران اجرایی و ستادی با توجه به پهنه بندی و تقسیم کار صورت گرفته انجام شده در منطقه مستقر شده که این نیروهای اجرایی بر عملکرد نیروهای کارگری نظارت می کنند. 

وی افزود: 45 دستگاه خودروی برف روب مکانیزه و غیرمکانیزه سبک و سنگین نیز برای این کار در نظر گرفته شده است و از اوایل صبح قبل از شروع یخبندان، پاشش شن در سطح معابر اصلی و فرعی آغاز می شود. 

فرهادی تصریح کرد: منطقه 6 با توجه به شرایط خاص توپوگرافی که دارد در یک سری از محورهای منتهی به خیابان ولیعصر(عج) مانند آبشار، جهان آرا، یوسف آباد و اسدآبادی دارای شیب بسیار زیادی است که اولویت ما برای انجام عملیات یخ زدایی این خیابان هاست.

شهردار منطقه 6 اظهار داشت: محورهای بزرگراهی و حواشی جداول میانی و حاشیه ای محورهای بزرگراهی اولویت بعدی هستند. 

وی در پایان یادآور شد: برنامه ریزی ما به این شکل است که از حدود ساعت یک بامداد شن پاشی معابر را آغاز می کنیم تا از لغزندگی معابر جلوگیری شود.

علی نوذرپور، شهردار منطقه 22 نیز در گفت‌وگو با هشدارنیوز گفت: در همان ساعات اوليه بارش برف، 170 نيروي خدمات شهري به همراه تجهيزات برف روبي در سطح منطقه براي خدمت رساني به شهروندان آماده بودند.
وی افزود: شهرداری منطقه22 با دارابودن 4 سايت برف روبی ،24 دستگاه خودروي برف روبي، 260 مخزن حاوی شن مخصوص و 170 نيروي خدمات شهري  از صبح امروز آماده باش بودند و از يخ زدگي سطح معابر منطقه جلوگيري کردند و تاکنون گزارشي مبني بر يخ زدگي نداشته ايم.

حسن رحمانی شهردار منطقه 21 نیز در گفت‌وگو با هشدارنیوز گفت: منطقه21 در راستای پیشگیری از یخزدگی و لغزندگی معابر اصلی و فرعی سطح منطقه، با دارا بودن چهار سایت برف روبی در سطح نواحی و یک سایت اصلی برف روبی در بلوار یاس؛ عملیات برف روبی را با تعداد 70 دستگاه ماشین آلات و ادوات مخصوص برف روبی شامل ماشین های سنگین و مکانیزه نمک و شن پاش، گریدر، لودر، کامیون تیغه برف روب، خاور، باب کت و جرثقیل در دست انجام دارد.

وی افزود: قریب به 150نفر نیروی انسانی متخصص، عملیات برف روبی را در سطح معابر سواره رو و پیاده روی منطقه بر عهده دارند و همچنین 130نفر در سطح نواحی سه گانه، درحال برف تکانی از روی درختان بوستان ها، فضای سبز و معابر بوستان های سطح منطقه21 هستند.

او با اشاره به اولویت‌های عملیات برف‌روبی عنوان کرد: اولویت نخست مدیریت شهری منطقه 21 برای انجام عملیات برف روبی، شریان های اصلی و محورهای بزرگراهی این منطقه بوده و به دنبال آن شریان های درجه دو و سه و همچنین معابر فرعی سطح منطقه از جمله معابر محدوده مراکز فرهنگی-آموزشی، مدارس، مساجد، مراکز درمانی، راسته های تجاری و  میادین میوه و تره بار سطح منطقه21 جهت انجام عملیات برف‌روبی و برف تکانی در دستور کار ویژه قرار دارند.

رحمانی هم‌چنین اظهار کرد: همچنین تمامی معابری که پیش بینی می شود دچار یخ زدگی شوند، توسط عوامل اجرایی نواحی سه گانه منطقه21 شناسایی شده و به منظور افزایش ضریب ایمنی؛ شن‌پاشی و نمک‌پاشی شده‌اند. در حال حاضر تمامی امکانات و نیروهای انسانی منطقه21 به صورت 24 ساعته در بسیج کامل به سر می برند تا برای رویارویی با ادامه بارش های امشب و جلوگیری از یخ زدگی و لغزندگی معابر آمادگی کامل داشته باشند.

بنابراین گزارش؛ هم اکنون نیز اکیپ های ویژه برف روبی در سطح معابر پیاده راه منطقه 21 جهت انجام عملیات سراسری برف روبی و یخ زدایی درحال انجام وظیفه هستند.
 


دکتر شاپور رستمي معاون امور مناطق شهرداري تهران هم  به  همراه مديريت شهري منطقه از سايت هاي برف روبي منطقه بازديد کردند.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/default.aspx?tabid=131&articleid=49634
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید