امروز: پنج شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - 09 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 389070
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
اظهارات روحانی درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی را ملاحظه کنید:

حسن روحانی به دنبال چیست؟/این همه تناقض ، دروغ و ....به گزارش هشدارنیوز ؛ حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهور صبح سه شنبه با حضور در غرفه های مختلف نمایشگاه دستاوردهای فن آورانه و توانمندی های وزارت جهاد کشاورزی از جدیدترین دستاوردهای حوزه تحقیقاتی، پژوهشی و تولیدات سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی این وزارتخانه بازدید کرد.
 
بخش های مهم اظهارات رئیس جمهور:
 
 *اینکه نیرو‌های مسلح ما با صراحت لهجه خطای خود را پذیرفتند گام اول خوبی است که برداشته شد و باید گام‌های بعدی نیز برداشته شود.
 
 *از آنجایی که حدس زدم سقوط هواپیما عادی نبوده، دستور دادم تا تحقیقات و بررسی ها در زمانی کوتاه تر انجام شود.
 
 *بلافاصله بعد از آنکه خطای صورت گرفته برای من محرز شود دستور دادم که سریعا به مردم اطلاع داده شود.
 
 *تحمل این حادثه برای مردم بسیار سنگین بود.
 
 * قول می‌دهم دولت با همه توان و امکاناتش پیگیر این مسئله باشد. این مسئله مسئله بسیار مهمی است و قوه قضاییه باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی‌رتبه و ده‌ها کارشناس تشکیل بدهد و این یک پرونده عادی و معمولی نیست.
 
 * به‌عنوان نماینده ملّت ایران و رئیس‌جمهور، این را دنبال خواهم کرد و در مراحل بعدی به هر نتیجه‌ای که برسیم به مردم خبر خواهیم داد.
 
 * در این داستان نمی‌تواند فقط یک فرد مقصر باشد، دیگرانی هم هستند و من می‌خواهم این مسأله با صداقت برای مردم بیان شود. مردم می‌دانند این حادثه غیرعمدی بوده است، اما اینکه چه شرایطی پیش آمده که این حادثه صورت گرفته است؟ باید مشخص شود.
 
 * حادثه کوچکی نیست. مسئله امنیت فضای ایران است. تنها بحث 176 نفر نیست که البته آن‌ها خیلی عزیز بودند، امّا امنیت فضای ایران برای ملّت ما و دنیا بسیار اهمیت دارد. برای مردم ما بسیار مهم است که هر آن کس در هر حدی که در این حادثه مقصر بوده یا قصور داشته، معرفی بشود. هرکسی که باید به مجازات برسد، برسد.
 
 * از همه این‌ها مهم‌تر اینکه مردم ما مطمئن بشوند این حادثه تکرار نمی‌شود. مهم‌ترین مسئله برای مردم ما، مردم جهان و هوانوردی این است که این حادثه غیرقابل تکرار باشد و این نیاز به بازنگری در آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌‌ها و مقررات دارد.
 
 * درست است که ریشه همه این اتفاقات به آمریکا برمی‌گردد و آمریکا بود که باعث شد چنین حوادثی رخ دهد. اما این دلیل نمی‌شود ما در این حادثه به تمام ریشه‌های مسأله نپردازیم.
 
 * مردم ما در این غم سهیم و شریک هستند، امّا می‌خواهند بفهمند آیا مسئولان آن‌ها طبق قاعده و در چارچوب اصول اخلاقی، به‌درستی رفتار کرده‌اند یا نه؟
 
 
ای کاش حسن روحانی ضمن عذرخواهی از ملت و خانواده جان باختگان سقوط هواپیمای اکراینی ، به ملت توضیح می داد نقش دولت در این سقوط چگونه بوده است ؟!
آیا موضوع اینکه سردار حاجی زاده از نهادهای مسئول  نهادهای پروازی و هواپیمایی کشوری ، شورای امنیت ملی کشور که شخص حسن روحانی مسئولیت آن را به عهده دارد ، در خواست متوقف نمودن پرواز های مسافربری را داشته است و این نهادهای به این درخواست امنیتی و مهم با توجه به شرایط منطقه ، وقعی ننهاده اند ، درست است یا خیر؟!  اگر پاسخ مثبت است حسن روحانی باید پاسخ دهد چرا پروازها را متوقف نکرده است؟!
در باره آن توئیت مشکوک ومسئله دار هم آقای رئیس جمهور می بایست به مردم پاسخ دهد که هدفش از آن ارقام و کد 290 در مقابل توئیت 52 ترامپ چه بوده است؟!
و سوال مهمتر اینکه چرا با توجه به شبهات موجود در سقوط هواپیما ، از قبیل هک و جنگ الکترونیک و امکان به گروگان گرفتن ان هوپیما از سوی آمریکا برای رصد نقشه های مکان های مهم مرکز ایران برای موشک پراکنی و شبهات نوع فیلم تهیه شده از اصابت موشک به هواپیما و موضوعات مشکوک دیگر ، بازهم آقای حسن روحانی اصرار به محکومیت سپاه و تبرئه آمریکا از این جنایت ضد بشری دارد؟!
در همین جلسه حسن روحانی باز هم سقوط هواپیما را گردن سپاه می اندازد و اهداف خود را در این بخش دنبال می کند . راقم سطور در شوک این حقیقت مانده است که آقای حسن روحانی واقعا مسلمان است ؟! که اگر هست ، پس چرا اینقدر دروغ می گوید  ودر حالی که دروغگو کافر است .
 


+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 7338

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید