امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388828
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶

سردار قاآنی ، سردار پشت صحنه سپاه قدس ، روی صحنه آمد !!

به گزارش هشدارنیوز ؛ بعد از ترور حاج قاسم سلیمانی ، فرمانده سپاه قدس ، رهبر معظم انقلاب طی حکمی سردار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی این سپاه بزرگ منصوب نمودند .

اما سردار قاآنی کیست؟!

در هر سیستم و یا تشکیلاتی ، بخصوص اگر ان سیستم و تشکیلات و مجموعه نهادی نظامی ، امنیتی و فراملی باشد ، بطور قطع متخصصین و افرادی بارز و تئوری پردازانی حاذق ، اما گمنام در پشت صحنه مشغول انجام وظیفه هشتند ، که سپاه قدس ایران از این قائده مستثنی نیست .

آوازه سپاه قدس و بخصوص فرمانده بلند آوازه اش را دنیا شنیده اند ، بخصوص اینکه در جهت نجات ملل محروم ومستضعف دنیا از یوغ دنیای سلطه واستکبار که نمونه بارز ان ، شکست تروریست های داعش وطرح های آمریکایی آنها در سوریه و عراق و لبنان .

اما امروز حتی خروج آمریکایی ها که میلیاردها دلار هزینه طرح های توسعه طلبانه وظالمانه خود در عراق و سوریه کرده اند و با حضور سپاه قدس در این کشور ها و ایستادگی در مقابل انها ، قطعی است ، وبه همین منظور ترور سردار حاج قاسم سلیمانی را بر خلاف تمامی مقررات بین المللی در دستور کار خود قرار دادند به ابن امید که با حذف این سردار عزیز و دسوت داشتنی و مبارز ، می توانند جلو شکسیت های خود را در مکنطقه و جهان بگیرند .

با حذف فیزیکی حاج قاسم سلیمانی ، اما سپاه قدس ، یکی دیگر از فرزندان باهوش ، مبارز ، نخبه خود را در جنگ های چریکی و مدرن که دارای هوشی سرشار در طراحی وبرنامه ریزی های نظامی است برای دنیا بخصوص دنیای سلطه رو کرد .

سرداری که اگر همسطح تمام ویژگی های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نباشد ، بطور قطع کمتر از این شهید بزرگوار نبوده ونیست ولذا بعد از ترور شهید سلیمانی ، سکان مدیریت سپاه همیشه موفق قدس به دستان با کفایت جانشین حاج قاسم در مدت 12 سال گذشته در این سپاه سپرده می شود که به دلایل پنهانی ممکن است تا امروز کمتر کسی حتی نام این سردار را شنیده باشد.

 

سردار قاآنی یار ودلبسته شهید حاج قاسم سلیمانی به نقل از نزدیکان این دو سردار سپاه اسلام ، طراح ، تئوری پرداز مهمترین نقشه های موفق این سپاه در طول 12 سال گذشته وبه عنوان یکی از مشاوران قابل اطمینان و اتکاء فرمانده سپاه قدس بوده است .

 

اما مطالب عمومی که ودست یافتنی در رباره سردار قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس ؛ 

سردار اسماعیل قاآنی یکی از نظامیان با سابقه ایرانی است که در دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکر ۵ نصر و لشکر ۲۱ امام رضا  (ع)را عهده‌دار بوده‌است.
 
این سردار دوران دفاع مقدس که زاده شهر مشهد است، در دوران پیروزی انقلاب جوانی ۲۰ ساله بود و اواخر سال ۵۸ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و اوایل سال ۵۹ برای آموزش به تهران رفت. به گفته خودش، با شهید خادم‌الشریعه مؤسس تیپ ۲۱ امام رضا (ع) و شهید چراغچی فرمانده تیپ امام رضا (ع) در یک کلاس آموزشی در پادگان سعدآباد- که الان پادگان امام علی (ع) است- آموزش دیده است.
 
سردار قاآنی بعد از طی دوره های آموزشی به مشهد بازگشت و در مرکز آموزش سپاه به عنوان کادر مشغول به فعالیت شد. ایشان با وقوع حوادث کردستان، اواسط سال ۵۹ راهی آن منطقه شد و در جریان مقابله با نیروهای متجاوزگر از خود رشادت های فراوانی به نمایش گذاشت.
 
وی از سال ۶۰ تا پایان جنگ در جبهه فعالیت کرد ودر دوران دفاع مقدس فرماندهی یگان‌های ۵ نصر و ۲۱ امام رضا (ع) را برعهده داشت. سردار قاآنی تا سال ۶۶ فرمانده تیپ امام رضا (ع) بود و پس از آن فرماندهی لشکر ۵ نصر را برعهده گرفت.
 
پس از پایان جنگ ایران و عراق سردار قاآنی مدتی به خراسان بازگشت و بعد از تأسیس نیروی قدس سپاه در آن مشغول به خدمت شد که تاکنون هم ادامه یافته است.
 
دوستی و همکاری وی با شهید سلیمانی از سال ۶۱ و در جلسات مناطق علمیاتی شروع شد و تا امروز استمرار یافته بود.
 
سردار قاآنی برای مدتی نیز معاون اطلاعات ستاد مشترک سپاه بود که پس از آن جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه شد.
 
پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۸، از سوی مقام معظم رهبری سردار قاآنی به عنوان فرمانده سپاه قدس معرفی شد.
 
سردار قاآنی در تاریخ ۲۶ دی سال ۹۳ و در یکی از موضع گیری های خود علیه آمریکا و اسرائیل گفته بود: آمریکا و اسراییل کوچک‌تر از آن هستند که خود را همتراز با قدرت نظامی ایران بدانند؛ این قدرت اکنون خود را در کنار مردم مظلوم فلسطین و غزه در قالب موشک و سلاح به منصه ظهور رسانیده است.
 
فرمانده جدید نیروی قدس سپاه همچنین در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ گفته بود: ما وقتی برای دفاع از مسلمانان کشور‌های اسلامی گام برداشتیم هدفمان انجام وظیفه الهی بود و اولین نتیجه اش متوجه خود نظام شد. به برکت دستگیری از مسلمانان خداوند خطراتی را از این کشور دفع کرد و باعث شد تا ایران اسلامی به یک مرکز امنیت و ایجاد امنیت برای دیگر کشور‌ها تبدیل شود.

 + 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 6771

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید