امروز: سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388370
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۰

بیش از 70 درصد از جمعیت کشور در شهرها سکونت دارند - افزایش 100 درصدی عوارض در سال آینده


به گزارش هشدارنیوز، سید مناف هاشمی مشاور شهردار تهران در پنل تامین منابع مالی و درآمد پایدار یازدهمین جشنواره پژوهش و مدیریت شهری و ششمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی که عصر امروز در برج میلاد برگزار شد، گفت: معتقدم اگر دغدغه ای در حوزه مدیریت شهری داریم باید آن را کاملا لمس کنیم و مدیران شهری متخصص می توانند مشکلات شهری را به راحتی حل کنند.

وی بیان داشت: مدیران شهری تمام تلاش خود را در خصوص حفظ شهر و درآمدهای پایدار می کنند. امسال نیز در مجلس درگیر بودجه و دو لایحه مربوط به درآمدهای شهرداری ها هستیم.

مشاور شهردار تهران تصریح کرد: از زمان شکل گیری بلدیه همیشه دغدغه مالی اهمیت ویژه ای داشته است و حفط منافع شهرها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. 

وی گفت: قوانینی که در ۲۵ سال اخیر ایجاد شد گام خوبی در زمینه مدیریت شهری است. در گذشته بیش از ۲۰۰ جلسه با مجلس داشتیم و با تلاش بی وقفه یک سهمی را برای شهرداری ها قائل شدیم و در عوض درآمدهای پایدار را با دولت سهیم شدیم.

هاشمی در مورد دو لایحه مربوط به درآمدهای شهری در مجلس عنوان کرد: بالای ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها هستند که باید این موضوع را جدی بگیریم. بعد از حدود ۳۶ سال این لایحه در مجلس مطرح است که شهرداری ها و دهیاری از انواع ابزار تامین مالی استفاده کنند که اتفاق بسیار خوبی است.

مناف هاشمی تاکید کرد: سال آینده رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه عوارض و نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد افزایش درآمد خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: حوزه پژوهشی و تهیه مقاله نیز باید در این زمینه به ما کمک کند که بتوانیم خروجی خوبی را داشته باشیم.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/default.aspx?tabid=1206&articleid=48709
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید