امروز: شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 08 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388272
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

کارت‌های بازرگانی به ابزاری برای فرار مالیاتی تبدیل شده‌اند

کارت‌های بازرگانی به ابزاری برای فرار مالیاتی تبدیل شده‌اند

سید مصطفی ذوالقدر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی در کشور، گفت: فرار مالیاتی در کشور زیاد است. دستگاه‌های مسئول هرچه سریع‌تر نسبت به مقابله با این پدیده باید اقدام کنند.

وی ادامه داد: درحال حاضر از کارمندان و مردم عادی مالیات گرفته می‌شود ولی از کسانی که در بازارهای غیر مولد و مخرب به درآمدزایی مشغول هستند، مالیات گرفته نمی‌شود.

نماینده مردم میناب با بیان اینکه باید از سوداگران اقتصادی مالیات گرفته شود، گفت: سوداگران سرمایه‌های خود را به بازار سکه، مسکن، ارز و خودرو می‌برند و یک شبه صاحب سرمایه‌های کلانی می‌شوند، این درحالی است که هیچگونه مالیاتی نیز پرداخت نمی‌کنند.

ذولقدر درخصوص اهمیت ساماندهی کارت‌های بازرگانی گفت: کارت‌های بازرگانی به ابزاری برای فرار مالیاتی تبدیل شده‌اند. دستگاه‌های متولی اقدامات لازم را درخصوص ساماندهی و رتبه‌بندی آن‌ها انجام دهند.

وی در پایان تصریح کرد: وزارتخانه‌های اقتصاد، صمت و سازمان امور مالیاتی اقدامات لازم در خصوص باطل کردن کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای باید انجام دهند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2157457
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید