امروز: شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 08 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388271
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

دانش در کشور تجاری شد/مطالبه سهم ایران از بازار جهانی ارتباطات

به گزارش خبرنگار مهر، وحید یزدانیان بعدازظهر سه‌شنبه در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن‌بازار در نمایشگاه بین‌المللی قائم‌سهر، گفت: مازندران استان بزرگ، مهم و تأثیرگذاری است که وقتی به شاخصه‌های آن مراجعه می‌کنیم در بسیاری از زمینه‌ها رتبه‌های اول کشور را داراست و در تولید محصولات کشاورزی و آبزیان ظرفیتها و پتانسیل‌های بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: اما وقتی به چالش های استان مراجعه می‌کنیم با مواردی مواجه می‌شویم که مهاحرت نخبگان و بیکاری را در بر دارد.

رئیس پژوهشگاه ارتباط و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: بر این باور هستیم سیاست‌های دانش‌بنیان پلی است که می‌تواند بین پتانسیل‌های مازندران و توانمندیهای به فعلیت رسیده این استان ارتباطی برقرار کند تا مازندران را از مشکلات عبور دهد.

وی به توانمندی و پتانسیل بالای مازندران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه شده چیزی از تراز جهانی کم ندارند و قابل رقابت با بازارهای جهانی هستند.

یزدانبان بیان کرد: بازار جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات نباید متمرکز و در اختیار چند کشور محدود دنیا باشد و کشور ماهم بایستی سهم خود را از این بازار مطالبه و به بازار جهانی دست پیدا کند.

رئیس ICT تصاحب بازارهای جهانی را فقط با دانش و دستیابی به دانش امکان‌پذیر ندانست و افزود: باید دارا بودن استانداردها و نحوه عرضه هم بسیار مهم باشد.

یزدانیان در خصوص ۵G یا ارتباطات نسل پنجم، گفت: در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تمرکز بر روی تحقیقات و لبه‌های تکنولوژی و موصوعات بروز نسل پنجم اطلاعات سیار و ICT قرار دارد و بطور مثال در بحث خودروهای هوشمند و تحقق این ایده لازم است بدنبال توسعه و پیاده سازی ارتباطات نسل پنجم باشیم.

یادآور می‌شود، یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن‌بازار از ۱۹ تا ۲۲ آذر ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر در محل نمایشگاه بین‌المللی مازندران واقع در قائم‌شهر در حال برگزاری است.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4794281/دانش-در-کشور-تجاری-شد-مطالبه-سهم-ایران-از-بازار-جهانی-ارتباطات
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید