امروز: جمعه, ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388257
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

هزینه درمان کاهش یافت/ افتتاح هزار پروژه سلامت تا اردیبهشت

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه در سبزوار با سخنانی در حاشیه افتتاح پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای سبزوار، داورزن، خوشاب،جوین و جغتای با بیان اینکه افزایش طول عمر و واکسیناسیون از دستاوردهای نظام سلامت است، اظهار کرد: ما در این عرصه یکی از پیشتازان نظام سلامت در دنیا هستیم.

 وی با اشاره به کاهش پرداخت هزینه‌های بیمارستانی و درمان از بودجه مردم در دولت تدبیر و امید، افزود: در گام دوم طرح تحول سلامت حرکت جدیدی را به عنوان تقدیم پیشگیری بر درمان، درمان سرپایی بر بستری شروع کردیم.

نمکی با اشاره به یکی دیگر از طرح‌های اجرا شده در کشور که کنترل فشارخون ۳۰ ساله‌ها تا ۷۰ ساله‌ها است، گفت: در این طرح ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شرکت کردند و سبزوار یکی از پیشتازان در این طرح بود.

وی با اشاره به طرح جدید «هر خانه یک پایگاه سلامت»، برای اجتماعی کردن نظام سلامت٬ عنوان کرد: این طرح یک سطح قبل از خانه بهداشت و سلامت است و سبزوار به عنوان شهر پایلوت در این طرح قرار دارد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال سلامت را انتخاب و آموزش دهیم.

 نمکی با بیان اینکه یکی از سخت‌ترین دوران ایام انقلاب را می‌گذرانیم، گفت: همواره به عنوان سرباز کوچک در خدمت مردم هستیم و امسال علیرغم مشکلاتی که داشتیم، هزار پروژه را تا هفته سلامت در اردیبهشت ماه ۹۹ افتتاح خواهیم کرد و اولویت ما در این طرح، نقاط کمتر توسعه‌یافته و محروم است.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند خیرین نظام سلامت، بیان کرد: در دولت تدبیر و امید، ۲۷ هزار تخت  بیمارستانی اضافه شده و در سال ۹۸، هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی اضافه خواهد شد. در سال آینده نیز شش هزار و ۱۰۰ تخت با اولویت نقاط کمتر توسعه‌یافته و محروم به بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4793605/هزینه-درمان-کاهش-یافت-افتتاح-هزار-پروژه-سلامت-تا-اردیبهشت
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید