امروز: چهارشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - 29 January 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388242
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

شتاب اثرات مثبت اقتصادی با مصوبه جدید شورای اقتصاد

شتاب اثرات مثبت اقتصادی با مصوبه جدید شورای اقتصاد

به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم، وحید تقی خانی، دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران در جمع خبرنگاران درباره مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد گفت: با اجرای مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد که با پیشنهاد وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه تسهیلات به مردم صورت گرفته است، آثار بسیار مثبتی  را به دنبال خواهد داشت.

تقی خانی با بیان اینکه امروزه استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت جایگزین در برخی از کشورها رایج است، گفت: این موضوع به عنوان یک استراتژی در کشور ما نیز به طور جدی دنبال می شود و پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه بحث جایگزینی گاز طبیعی از سال 1380 در کشور شروع و اقدام‌های موثری در این زمینه انجام شده است گفت: تولید مخازن با استفاده از مواد هوشمند، کامپوزیت های پلیمری با هدف سبک سازی و ایمن سازی مخازن و تولید کیت های الکترونیکی برای دوگانه سوز کردن خودروهای باپایه گاز سوز، تولید خودروهای داخلی با پایه گازسوز و نیز افزایش تعداد ایستگاه های سوخت رسانی  از جمله پیشرفت های کشور در این حوزه است.

دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران با بیان اینکه هدف اصلی و مشترک در مباحث استفاده از انواع سوخت های جایگزین، کاهش هزینه ها، آلودگی هوا و آلاینده های ناشی از سوختن سوخت های سنگین است، افزود: در بین سوخت های هیدروکربنی، متان یا گاز طبیعی کمترین آلایندگی را دارد و می تواند تا حدود 25 درصد کاهش گازهای گلخانه ای را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر اقبال مردم به سمت گازسوز کردن و استفاده از گاز طبیعی چندین برابر شده و مردم تمایل دارند که از سوخت ارزانتر استفاده کنند، افزود: طبیعی است با توسعه سوخت جایگزین CNG یا گاز طبیعی مقدار قابل توجهی کاهش در مصرف بنزین حاصل می شود.

تقی خانی با تاکید بر اینکه بحث استفاده از سوخت های جایگزین رویکرد صحیحی است، تصریح کرد: اثر مستقیم اجرای این طرح، کاهش مصرف بنزین است که از محل صرفه جویی حاصل از آن درآمد نصیب کشور می شود.

وی یادآور شد: با مطالعات اقتصادی و فنی که در این طرح صورت گرفته است هم مردم منتفع خواهند شد و هم منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی و ... شده و  در کل برای اقتصاد کشور حرکت مثبت و موثری است.

تقی خانی گفت: توسعه این صنعت به ایجاد اشتغال کمک کرده و یک اقدام کارآفرینانه محسوب می شود که بسیاری از جوانان و متخصصان دانشگاهی را به این سو رهنمون می کند؛ همچنین یک خط مشی را برای دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور ایجاد خواهد کرد که در این زمینه موثرتر و باشتاب تر گام بردارند تا در نهایت کاهش هزینه ها و رفاه بیشتر مردم را به دنبال داشته باشد.

 انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2156400
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید