امروز: شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 08 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388192
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰

استکبارستیزی به معنای جنگ طلبی نیست/با دنیا به دنبال تعامل هستیم

هشدارنیوز محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو که دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار شد با تسلیت روز شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار داشت: دانشجویان قلب تپنده این سرزمین هستند که به حرکت های ملت معنا بخشیده اند و ذهن و فکرشان به استقلال و آزادی گره خورده و ندای آزادی سر می دهند.

وی محیط دانشگاه و جامعه دانشجوی را بسیار متفاوت از دیگر محیط ها داشت و گفت: دانشجویان سرشار از امید و سرزندگی هستند و تاریخ تلاش های بسیاری را برای سربلندی کشور انجام دادند؛  دانشجویان عدالت خواه، استکبار ستیز و پرتلاش هستند.  

قالیباف استکبار ستیزی را به معنای ما می توانیم و تکیه بر توان داخلی دانست و افزود: استکبار ستیزی به معنای داشتن ایمان و ایستادگی مقابل مستکبر و ظالم است. استکبار ستیزی یعنی محکم بودن.  بدانیم که شعار به تنهای کافی نیست و کار را پیش نمی برد.

وی ادامه داد: همه جریانهای سیاسی،  مذهبی و قومی و قبیله ای ایران استکبار ستیزی یک دل و یک صدا هستند. البته استکبار ستیزی به معنی جنگ طلبی نیست، ما با همه دنیا به دنبال ارتباط و تعامل هستیم و همه دنیا آمریکا نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشکلات حوزه اشتغال، گفت: دنیا بیش از ۵۰ هزار شغل وجود دارد اما  کشور ما تنها ۱۲ هزار شغل وجود دارد،  چون مدیران و مسئولان ک ستی از تکنولوژی های جدید ندارند و با نگاه قدیمی می خواهند مشکلات را حل کنند، سیستم مدیریتی کشور یک سیستم مدیریتی خسته و وابسته است و دانشجویان می توانند با روحیه و نشاط سیستم را متحول کنند.

قالیباف اضافه کرد: هرجایی به جوانان فرصت دادیم جوانان مشکلات را حل کردند و اگر این کار را کردیم با یک برنامه ریزی پنج ساله می توان مشکلات را حل کرد.

وی تاکید کرد: برای اجرای گام دوم باید به جوانان میدان داد و مجلس اولین گام برای این حرکت است، مجلس باید د مردم را بفهمد و راهکار برای حل مشکلات مردم داشته باشد، امید داریم یک مجلس جوان و نو داشته باشیم و جوانان وارد عرصه شده و با شناخت ست مشکلات را حل کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حرکت اقتصادی افراد از تلاشی که می کنند باید بهره ببرند، توضیع یارانه کل جامعه غلط است و البته کمک ها هم نباید موجب تنبلی شود و کمک ها باید به توانمندی جامعه هدف بینجامد؛  دولت باید از تمرکز زدایی دست بردارد. خصوصی سازی های صورت گرفته نیز اشتباه بوده است.

قالیباف با بیان اینکه مخالف اقتصاد باز است، اظهار داشت: نقدینگی دارد اقتصاد کشور را فلج می کند. می توانیم با یک برنامه ست مشکلات کشور را حل کنیم.

ادامه دارد...+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4791001/استکبارستیزی-به-معنای-جنگ-طلبی-نیست-با-دنیا-به-دنبال-تعامل-هستیم
بازدید: 7726

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید