امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 388051
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۳۰

از احدا? - اولین غرفه بازیافت تا رسیدن به کاپ

از احداث اولین غرفه بازیافت تا رسیدن به کاپ

هشدارنیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ دکتر صدرالدین علی پور، مدیر عامل سازمان ضمن تمرکز به اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا و تشویق شهروندان به اجرای آن اموری دیگر از قبیل تولید پسماند کمتر یا کاهش پسماند(کاپ)، کاهش حجم و وزن زباله، آبگیری و کاهش رطوبت آن را به عنوان طرح ها و برنامه های این سازمان اعلام کرد.

او با اشاره به عدم مشارکت شهروندان در امور مذکور به عنوان یکی از معضلات پیش روی مدیریت شهری گفت: در صورت همکاری و تعامل شهروندان کلیه طرح های زیست محیطی از جمله برنامه های مدیریت پسماند رونق یافته و سبب بهبود و ارتقاء کارائی پروژه ها و سیستم های مختلف مدیریت پسماند شهر تهران خواهد شد.

علی پور در ادامه برنامه هایی از قبیل جداسازي حداكثري پسماند خشك ارزشمند از كليه مبادي توليد و ارسال به صنايع بازيافت، تفكيك پسماند در ساختمانهاي شهرداري وساختمانهاي دولتي، تفكيك پسماندها در مجتمع ها وشهرك ها و ساماندهي پسماندهاي شيشه ، به ويژه ساختمانهاي در حال تخريب وپسماندهاي الكتريكي والكترونيكي از طرح های جاری و در دست اقدام این سازمان اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اقدامات و فعاليت هاي سازمان با رويكرد کاپ (كاهش پسماند) از پيگيري احداث خطوط پردازش در ايستگاه هاي مياني در صورت نداشتن موانع بهداشتي و زيست محيطي خبر دادو افزود: این سازمان با بهره گيري از پتانسيل استارت آپ ها در راستای اجرایی شدن طرح کاپ (كاهش پسماند)، نرم افزارهاي كاربردي در گسترش تفكيك از مبدا را به عنوان يكي دیگر از گزينه هاي مكمل در روش هاي اصولي این طرح عنوان کرد.

او با اشاره به فرهنگسازی و استفاده از روش های آموزشی در زمینه نهادینه کردن طرح کاپ (كاهش پسماند)، اظهار کرد: ارائه آموزش پیرامون كم حجم سازي زباله، فشرده سازي پسماندهاي خشك، رطوبت گيري زباله و استفاده كمتر از كيسه پلاستيكي نیز در راستای این طرح اجرا می شود.

او با تاکید بر عملیاتی کردن کاهش مخازن پسماند در سطح شهر تهران گفت: در نظر است با اجراي طرح هایی همچون كاهش مخازن مازاد و انتقال حداكثري آن به مبادي توليد(مديريت توليد و ذخيره سازي پسماند توسط توليد كننده آن)، برنامه هايي همچون كاپ (كاهش پسماند ) و طرح محله پاك به صورت مطلوب اجرا شود.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/default.aspx?tabid=1206&articleid=47297
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید