امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 387971
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
مدیر مسئول هشدارنیوز؛

آقای روحانی این چه طرز کشور داری است؟!/حسن روحانی : از زمان اجراء طرح سهمیه بندی بی اطلاع بودم!!

به گزارش هشدارنیوز ؛ حجت الاسلام حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید عصر روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی ضمن  اشاره به این که در دولت یازدهم و دوازدهم علاوه بر مذاکرات برجام کارهای بسیار بزرگی انجام شده است در ادامه در مورد سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع قبلی به مردم و سایر نهادها ، اظهار داشت :
من این طرح را از حدود یک ماه تا 40 روز پیش به طول کامل به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم.
 
حسن روحانی همچنین ادامه داد : به آنها مصوبه شورای هماهنگی سران قوا را نشان دادم و اعلام کردم این مصوبه امضا شده و تصویب شده است.
رئیس دولت اصلاح طلبان گفت: به وزیر کشور و شورای امنیت کشور اعلام کردم که اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین را با صداوسیما، تبلیغات و برنامه‌ریزی هماهنگ کنید و به من هم زمان آن را نگویید و هر زمانی که شورای امنیت کشور وقت و زمان مناسب را برای اجرای آن دید آن را اجرایی کند.
 
وی همچنین تصریح کرد: شبی که سهمیه‌بندی بنزین اجرا شد من خودم هم اطلاع نداشتم و نمی‌دانستم که اجرای این طرح این هفته است یا هفته آینده؛ چرا که به شورای امنیت کشور گفته بودم که زمان آن را به من هم حتی نگویید، چرا که به آنها گفته بودم در صداوسیما کارهای تبلیغاتی اجرای این طرح را انجام دهید و هر شبی که مناسب بود آن را اجرایی کند.
 
حسن روحانی در ادامه گفت: من هم مثل همه مردم ایران مطلع شدم که صبح جمعه قیمت بنزین تغییر کرده است چرا که من هم این طرح را به شورای امنیت واگذار کرده بودم و به آنها گفته بودم که زمانش را به من نگویید چرا که این مصوبه در جلسه سران قوا مصوب شده است.
 
در این رابطه نکات مهمی قابل اشاره است :
 
_ در مورد برجامی که جناب حسن روحانی متذکر شده است ، بیش از هر سیاست مدار و یا مدعی کار خوب برجام ، ملت رشید ، محروم وبسیار ولایی ایران اسلامی سر سفره های خود خوب یا بدی برجام که قرار بود همه تحریم ها را یکجا بردارد و اوضاع اقتصادی کشور و معیشتی مردم را بهبود بخشد ، لمس نموده اند . در این رابطه رئیس وقت بانک مرکزی و همچنین جناب اقای دکتر ظریف رئیس اداره دیپلماتیک کشور ، وزارت خارجه ، به صراحت همه ماهیت برجام را با هیچ زیر سوال بردند و اینکه آقای رئیس جمهور چرا اینهمه جلو چشمان ملت برجام مساوی با هیج را اینقدر بزرگ جلوه می دهد ، سوالی است که خود آقای رئیس باید پاسخگو باشد.
 
_ حسن روحانی رئیس جمهور محترم در مورد کارهای بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم سخن می گوید ، اما سوالی که در اذهان عمومی مطرح می باشد و نیاز به پاسخ دارد ، این است که مردم متدین ، دلسوز و پای کار ایران اسلامی به وعده های بیشمار حسن روحانی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم اعتماد نموده ورای بالایی دادند ، اما دولت مذبور به کدام وعده خود عمل نموده است ؟! آقای حسن روحانی فقط یکی دو مورد از کارهای نه بزرگ که کار کوچکی هم اگر صورت گرفته است به مردم گوشزد نماید ، فقط استدعای مردم این است که کلی گویی ، دو قطبی سازی و ادرس غلط ندهند!!.
 
_ رئیس جمهور عزیز در باره اجرای بدون اطلاع طرح بسیار مهم گرانی و سهمیه بندی بنزین می گوید :   من این طرح را از حدود یک ماه تا 40 روز پیش به طول کامل به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم. به آنها مصوبه شورای هماهنگی سران قوا را نشان دادم و اعلام کردم این مصوبه امضا شده و تصویب شده است. که در این رابطه ذکر چند نکته ضروری است :
وقتی سخن از شورای هماهنگی قوا می شود بدون تردید روئسای سه قوه مد نظر و مهمتر از ان  مادامی که طرح با اطلاع تمامی کارشناسان زیر مجموعه تمامی قوا مورد تجزیه تحلیل و مهمتر از ان در مورد زمان اجرا به بحث و کارشناسی گذاشته شده وتصمیم و اتفاق نظر وآراء صورت گرفته باشد ، ان زمان درست است که استناد به تصمیم سران قوا شود ، نه اینکه در همین قوه مجریه که آقای رئیس جمهور رئیس آن است ، به وضوح شنیده شد که اغلب وزراء و از ان مهمتر مسئولان برخی نهادهای مهم چون سازمان هدفمندی سوخت و نهادهای امنیتی و نظامی و انتظامی از ساعت اجرا و شرایط ان تا نیم ساعت قبل از اجرا هیج اطلاعی در دست نداشتند.
 
در باره قوه مقننه هم این حقیقت صدق می کند ، آنجایی که نمایندگان مجلس به اتفاق اعلام نارضایتی از اجرای این طرح نموده اند و بسیار گله مند هستند که چرا اهمیتی به نمایندگان و وظائف قانونی انها در ابلاغ واجرای این طرح داده نشده است.
لذا علی لاریجانی هم به عنوان رئیس قوه مقننه ، درست مثل آقای حسن روحانی اقدام به تصمیم اینگونه گرفته اند که صدمات زیادی به اعتماد مردم زده است.
 
قوه قضائیه هم به صراحت اعلام نموده است که رای تمامی سران قوا نسبت به این تصمیم یکی نبوده ، هر چند اجراء این طرح را دارای اهمیت بر شمرده اند . آقای حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه در همین رابطه به صراحت  اعلام کرده است که می شد قضیه را با مردم در میان گذاشت و زمان و نوع اجراء این طرح را بهتر از این پیاده نمود .
 
در همین رابطه بسیار مهم است که ضمن در نظر گرفتن موقعیت وشرایط کشور ، وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم ، قبل از اجراء گران نمودن بنزین  وسهمیه بندی آن در نظر گرفته می شد ، حد اقل بجای سخنرانی های سیاسی وانتخاباتی اقای رئیس جمهور در اینجا و انجا و تخریب سایر نهادها و به نوعی عملیات روانی روی افکار عمومی ، اطلاع رسانی و شفاف سازی های حد اقلی برای امادگی مردم در مورد این طرح در دستور کار قرار می گرفت .
 
اینکه آقای رئیس جمهور به صورت رسمی اعلام کند که « من هم روز جمعه از اعلام واجراء طرح سهمیه بندی مطلع شدم و قبل از ان مثل سایر مردم بی خبر بودم » سخنی غیر قابل پذیرش وتقریبا دهن کجی به مردمی است که ایشان را با صد امید و آرزو انتخاب نمودند.
 

باهشدارنیوزباشید،پیجاینستاگرامیمارابابرنامههایلایومدیرمسئولدرآدرساینستا@hoshdarnews.irویاپیجمدیرمسئولاینمجموعه@hady.amaniرادنبالوبرایحمایتازاینمجموعهبهدوستانخودهماطلاعرسانینمایید .

مجموعهرسانه ایهشدارنیوز+ 7
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید