امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 387931
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۰۰

امروز مدیریت دفاع مقدس راهگشای جنگ اقتصادی است

هشدارنیوز محمد باقر قالیباف سه شنبه شب یادواره شهدای فردوس که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، تصریح کرد: حوزه اقتصادی باید با همان اندیشه های الهی زمان جنگ وارد عمل شویم و به فرموده رهبری با تکیه بر نیروها و ظرفیت های ونی و پرهیز از اعتماد به دشمن به پیش رویم.

وی با طرح این سوال که چگونه شد حوزه صنایع نظامی، نانو، آی تی و هسته ای پیشرفت کردیم ولی اقتصاد به مشکل خوردیم تاکید کرد: مشکل ما امروز پول نیست بلکه نمی خواهیم اقتصاد را مردمی کنیم و بخش خصوصی سازی نیز به معنی واقعی کلمه عمل نکرده ایم.

قالیباف با بیان اینکه امروز کشور ناکارآمدی اشباح شده دارد، گفت: بخشی از این مشکل بر می گردد به مردم که باید بصورت مستقیم و غیر مستقیم انتخاب ارکان نظام دقت کنند و کسانی که فرهنگ غرب زدگی دارند را انتخاب نکنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: با تمام تاثیری که تحریم ها بر اقتصاد کشور گذاشته ولی باز هم ظرفیت کشوربالا و راهگشاست و اگر با اصلاح ساختارها و ضعف مدیریتی ناکارآمدیها را حل کنیم به موفقیت می رسیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس را مردم مدیریت کردند گفت: امروز هم اقتصاد را مردم می توانند مدیریت کنند و با این باور و استفاده از ظرفیت های کشور تمام زمینه ها اقتصادی کشور به آرامش می رسد.

قالیباف ادامه داد: اهمیت دفاع مقدس کمتر از اهمیت انقلاب اسلامی نیست و باید تاریخچه انقلاب و دفاع مقدس برای نسل های آینده تبیین شود.

وی مهمترین هدف نهضت امام حسین(ع) را که بالاتر از فرهنگ جهاد وشهادت بود تشکیل حکومت اسلامی برشمرد و افزود: امام حسین ثابت کرد اگر امامت و ولایت و حکومت اسلامی جامعه ای نباشد اهداف اصلی از دست رفته است و محور تشخیص حق از باطل امامت است.

قالیباف به عظمت کار امام راحل تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت: امام راحل نیز با پشتیبانی ملت زمانی که اسلام غربت بسر می برد با تشکیل حکومت اسلامی بار دیگر اسلام را زنده کرد و هیچ کلام و گامی جز برای رضای خدا برنداشت.

وی بسیاری از شهدای شهرستان فردوس را از همرزمان خود دفاع مقدس دانست و افزود: بسیاری از سرداران شهید فردوس سطح ملی باید مطرح شوند ولی گمنام باقی مانده اند.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4728144/امروز-مدیریت-دفاع-مقدس-راهگشای-جنگ-اقتصادی-است
بازدید: 8996

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید