امروز: دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 387147
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰

شهرداری منطقه 17: ? - گلجای? - پیوند عمیق رنگ و طبیعت

در همن رابطه، امیر محسنی شهردار منطقه ۱۷ از اجرای طرح شهررنگی و دیوارنگاری در محدوده به همراه رنگ آمیزی جداره های شهری با رنگ های شاد و مقاوم خبر داد.

شهردار منطقه 17 در گفت و گو با هشدارنیوز، با اشاره به برنامه توسعه رنگ آمیزی در منطقه گفت: حسب دستور شهردار محترم تهران و مطابق با برنامه چهارساله توسعه منطقه 17، استفاده بیشتر از رنگ های جذاب در زیباسازی محیط و اجرای طرح شهر رنگی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد که خوشبختانه با اجرای دیوارنگاره هایی در مجموعه ورزشی شهدای زمزم (زمین تهران) و مرکز کارآفرینی و توانمندسازی برادران شهید حسنی تنها در یک +ماهه گذشته، این مهم در مرحله تحقق گرفت.

امیر محسنی از اجرای موفق این طرح خبر داد و افزود: پس از تاکید شهردار محترم تهران مبنی بر استفاده از رنگ در شهر، مجموعه مدیریت شهری منطقه 17 تصمیم گرفت تا علاوه بر آنکه برای آذین بندی معابر و میادین از رنگ های متنوع استفاده کند، با اجرای طرح هایی همچون «گلجای» و کاشت گل های رنگی، پیوند گرمی میان رنگ با طبیعت ایجاد کرده و شهر را دلپذیرتر کند. این موضوع در معابر مختلف اصلی و فرعی بر دیوار اماکنی همچون مدارس و جداره های آزاد به اجرا درآمد.

شهردار منطقه 17 با اشاره به استفاده از رنگ های ترافیکی و طول عمر بالا گفت: پس از اجرای طرح های رنگ آمیزی معابر، جداره های سطح محدوده نیز با رنگ های شادی همچون سبز، سفید و آبی رنگ آمیزی شد و نرده های بزرگراه شهید چراغی نیز به صورت یکدست رنگ آمیزی مجدد شد. برای اجرای این طرح از رنگ های ترافیکی با طول عمر بالا که سازگار با محیط زیست هستند استفاده شده تا فضایی دلنشین برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

محسنی اجرای این طرح را از نمونه های موفق زیست پذیر کردن شهر خواند و تصریح کرد: در راستای تصمیم شهردار تهران فعالیت‌های نقاشی دیواری را در منطقه دنبال کرده‌ایم. این اقدامات توسط دانشجویان هنر، کودکان کار و گروه‌های دخیل دیگر صورت گرفته و ماحصل آن نقاشی های دیواری، رنگ آمیزی و پاکسازی جداره‌های شهری، رنگ آمیزی جداول، رنگ آمیزی نرده‌ها و پل‌های عابر پیاده است.

وی با اشاره به اجرای طرح گذر طهرون گفت: برای نخستین بار در منطقه 17 طرح زیست شبانه با اجرای گذر فرهنگی و ارائه خدماتی رستورانی با رنگ و بوی تهران قدیم اجرا شده که در آن رنگ های گرم با ترکیبی از فضای سنتی توانسته محفلی برای خانواده ها و جذب گردشگر در شب های ماه مبارک رمضان شود.

این طرح برای نخستین بار در شهر تهران در این معبر پرتردد اجرا شده و به زودی در سایر معابر نیز اجرا خواهد شد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/default.aspx?tabid=131&articleid=41753
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید