امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 January 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 386925
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

اجرای طرح توان افزایی جوامع روستایی به زودی آغاز می‌شود

به گزارش ، رضا رجب زاده در بازدید از سه روستای محروم ملاحسن، قلعه خان و کشانک شهرستان مانه و سملقان، اظهار کرد: تاکید استاندار برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی بهره‌مندی از ظرفیت دانشگاهی استان است.

رجب زاده افزود: بر این اساس با هدف ایجاد تعامل جهت پیشبرد بحث توان افزایی جوامع روستایی با ایجاد صندوق‌های خرد روستایی با سه مرکز دانشگاهی استان قرارداد منعقد شد و به زودی اجرای این طرح در استان آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد و احیای صندوق‌های خرد روستایی توسط بنیاد مستضعفان کشور به طور متمرکز در روستاهای شهرستان مانه و سملقان در حال اجراست و با توجه به جمعیت ۴۵ درصدی روستاییان در استان تاکید استاندار بر اجرای این طرح در سطح استان است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز در این بازدید گفت: این بنیاد با پرداخت تسهیلات به روستاها و از طریق پس اندازهای خود مردم و کمک بنیاد علوی، ۱۳ هزار شغل در مناطق قلعه گنج، لنده و چالدران ایجاد کرده است.

محمد سعیدی کیا مطرح کرد: این مشاغل با اعطای وام‌های یارانه دار به روستاییان در زمینه‌های مختلف باغداری، دامداری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی ایجاد شده و طرح توان افزایی در هفت منطقه دیگر کشور نیز از چند ماه پیش آغاز شده که به تدریج تسهیلات در گروه‌های توسعه روستایی برای راه اندازی اشتغال‌های کوچک و خانگی پرداخت می‌شود.

سعیدی کیا با اشاره به شعار سال رونق تولید و تلاش این بنیاد برای افزایش بهره‌وری از واحدهای فعال، گفت: امکانات زیادی در کشور وجود دارد که بهره‌وری مناسبی ندارند و این بنیاد برای بهره‌وری در زمینه انسانی و امکانات تلاش می‌کند.

وی همچنین با اشاره به ایجاد واحدهای اقتصادی جدید، بیان کرد: اراضی که قبلاً قابلیت کشاورزی نداشته را شناسایی و تلاش خواهیم کرد که آن را آباد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در روستاهای شهرستان مانه و سملقان استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد، افزود: برای هر استان ۲۵۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و برای مناطقی که طرح آبادانی و پیشرفت را اجرا کنند ۱۰۰ میلیارد ریال به این رقم اضافه خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: در خراسان شمالی علاوه بر ۲۵۰ میلیارد ریال اختصاصی استان، ۱۰۰ میلیارد ریال نیز در شهرستان مانه و سملقان هزینه خواهد شد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4609301/اجرای-طرح-توان-افزایی-جوامع-روستایی-به-زودی-آغاز-می-شود
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید