امروز: جمعه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 19 April 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 386246
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ۰۸:۴۳
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

دروغی با عنوان پر طمطراق موازی کاری یا دولت موازی !!

به گزارش هشدارنیوز ؛ برخی از چهره‌های جریان چپ، طی ماه‌های اخیر، بصورتی پرتکرار تأکید کرده‌اند که ناکارآمدی‌های موجود تقصیر مفهومی به نام «دولت پنهان» است!
 
آنها از این می‌گوید که این دولت پنهان عامل ناکامی‌های دولت است و نمی‌گذارد روحانی بعنوان منتخب اصلاح‌طلبان، راهکارهایش درباره مسائل مختلف را به اجرا بگذارد!
 
بعنوان نمونه رسول منتجب‌نیا، از فعالان اصلاح‌طلب در مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز در همین رابطه گفته است:
 
من معتقدم وضعیت اقتصادی این کشور به سامان نمی‌رسد مگر اینکه یکجا تصمیم‌گیری شود و تمام اختیارات در دست یک مجموعه باشد و بقیه حمایت کنند. موازی‌کاری و دولت در دولت مشکل را ایجاد کرده و آقای روحانی با جرأت و جسارت نمی‌گوید که در اختیار من نیست و از مقدار اختیار خود نمی‌گوید. لذا چوب این نگفتن‌ها را می‌خورد و صدایش نیز در نمی‌آید. [۵]
 
حمیدرضا جلایی‌پور نیز طی یادداشتی در نشریه صدا در همین باره می‌گوید:
 
آنها (دولت موازی!) معتقدند پیچ ترامپ را نظام رد می‌کند و ترامپ را یک دوره‌ای می دانند. البته به نظر میرسد بصورت غیر رسمی این نیرو مشکلی با مذاکره ندارند. هدف حاملان دولت موازی بازگشت به وضعیت قبل از سال ۸۸ است… فشار دولت موازی بر نمایندگان واقعی اقشار اجتماعی و مطالباتی جامعه بیشتر می‌شود!
 
 
*ما در مجموعه وبلاگ مشرق کراراً درباره مفهوم من‌درآوردی اصلاح‌طلبان پیرامون چیزی به نام دولت موازی توضیح داده‌ایم.
 
اما امروز که با وقوع سیلاب در برخی از شهرهای کشورمان، ضعف‌ها و خوش‌نشینی کسانی در دولت بیش از پیش آشکارتر شده است؛ جای طرح استدلال‌های بیشتری برای اثبات جعلی بودن مفهوم «دولت موازی» وجود دارد.
 
به سخن دیگر اینکه مثلاً این دولت برساخته ذهن اصلاح‌طلبان که گفته می‌شود قدرتی فراتر از شخص رئیس‌جمهور دارد! در قضیه سفر خارجی استاندار گلستان با اجازه شخص وزیر کشور و آنهم علیرغم اطلاع هر دو مقام از احتمال وقوع سیلاب؛ چه جایگاهی داشته است؟!
 
آیا این دولت موازی بود که استاندار سابق گلستان را به خارج از کشور فرستاد؟
 
حضور رئیس‌جمهور محترم در جزیره قشم در هنگامه بروز سیلاب چطور؟! آیا این حضور و این نیامدن به صحنه بحران تا چند روز، خواست رئیس‌جمهور اصلاح‌طلبان بود یا خواست چیزی به نام دولت پنهان؟!
 
آیا این دولت پنهان بود که مقصّر اصلی تلف شدن گوزن‌های زرد ایرانی در سایت پرورش گوزن به دلیل سیلاب بود یا بی‌تدبیری مقامات سازمان محیط زیست ؟[۶]
 
همچنین بایستی از آقایان منتجب‌نیا و جلایی‌پور سؤال کرد که نقش مفهوم برساخته ذهن آنها یا همان دولت موازی در افزایش دو برابری قیمت گوشت چیست؟! آیا دولت موازی قصد کرده مردم را علیه خود بشوراند؟ یا این دولت ماحصل «تَکرار می‌کنم» است که در مسئله نظارت بر قیمت‌ها اعم از قیمت گوشت و پیاز و لبنیات و… اهمال و کاهلی دارد؟!
 
در این زمینه هزاران استدلال و استفهام انکاری وجود دارد که به روشنی نشان می‌دهد تأکید اصلاح‌طلبان درباره چیزی به نام «دولت موازی» یک مفهوم برساخته ذهنی بیشتر نیست که برای شیطنت! مدام در ذهن افکار عمومی پمپاژ می‌شود.
 
محافل تحلیلی از این می‌گویند که یکی از اهداف پروژه برساخته «دولت موازی» مقصّرتراشی برای کم‌کاری‌ها و ناکارآمدی دولت اصلاح‌طلبان و نمایندگان این جریان خاص سیاسی در مجلس و در شوراهای شهر است.
 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید