امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 386120
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰

تقدیر اعضای شورای شهر از هماهنگی مدیریت بحران در تهران

تقدیر اعضای شورای شهر از هماهنگی مدیریت بحران در تهران

هشدارنیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، در این نشست مرتضی الویری گفت: در دوره مدیریتی جدید شهرداری تهران، دو اتفاق مبارک رخ داده است. اولین اتفاق کاهش 20 درصدی آلودگی هواست که به دلیل اجرای مصوبه شورای شهر و ساماندهی حمل و نقل در پایتخت بوده است. و دومین اتفاق هم توانمندی و هماهنگی دستگاه های گوناگون در موضوع مدیریت بحران شهر تهران بوده است.

در ادامه احمد مسجد جامعی نیز گفت: اعتماد به مردم سبب افزایش بهره وری شهری شده است و اگر همکاری مردم نبود تمامی تلاش های مدیریت شهری بی ثمر بود.

وی یادآور شد: توصیه بنده به همکاران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توجه ویژه داشتن به موضوع آموزش شهروندی است. قطعا شهری مثل تهران را باید دست در دست مردم مدیریت کرد. موفقیت امروز سازمان مدیریت بحران نتیجه همکاری مشترک سازمان های دخیل و مردم پایتخت است. به عنوان مثال در زمان وقوع سیل کن همکاری مشترک بین شهرداری تهران و دادستانی موجب تخریب تمامی ساخت و سازهای غیر مجاز در فضای رودخانه کن شد.

وی در ادامه ضمن تشکر از افزایش و هماهنگی مدیریت بحران در تهران این هماهنگی را نتیجه مشارکت تمامی دستگاه ها دانست و اظهار امیدواری کرد این هماهنگی به تجربه ای ملی برای تمامی کشور تبدیل شود.

سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: آرامشی که امروز در شهر تهران ایجاد شده و نتیجه آن حضور با اعتماد شهروندان در سطح شهر با وجود بارندگی ها بود، نشان می دهد که مجموعه اقدامات شهرداری در این 12 روز نتیجه داده است.

وی افزود: موضوع مدیریت بحران و تاب آوری شهری یکی از موضوعات مهمی بود که در برنامه سوم شهرداری به صورت جدی مورد بحث قرار گرفت تا موضوع پیشگیری و ایمنی شهری را نسبت به گذشته جدی تر پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه مدیریت بحران در روزهای اخیر یادآور شد: این اتفاق فرصتی است برای ما تا چالش هایی که به آن فکر نکردیم را با گزارش ارسالی از سوی این مجموعه در برنامه عملیاتی سال 98 و در کل برنامه سوم ببینیم.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/40520/1398-1-13-11548
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید