امروز: پنج شنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 25 April 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 385693
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰

فسادهای گوناگون نشان می دهد از راه شهیدان فاصله گرفته ایم

فسادهای گوناگون نشان می دهد از راه شهیدان فاصله گرفته ایم

هشدارنیوز، مجید انصاری؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش تکریم شقایق ها که عصر امروز در منطقه 21 برگزار شد، گفت: مجلسی که به نام و یاد شهیدان برپا می‌شود مجلس زندگی و حیات طیبه است و هیچ‌گاه نباید آن را با مجالس ختم و فاتحه خوانی اشتباه گرفت. شهیدان به استناد آیات قرآن زنده اند و در پیشگاه خدا متنعم هستند. آنها به سرچشمه اصل وجود هستی وصل شده و نزد خدا  هستند. این مقامی است که حتی پیامبر اکرم می فرماید که دوست دارد به آن مقام برسد.
انصاری ادامه داد: تکریم شهیدان تکریم زندگی و زایش حیات طیبه است نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود. شهیدان به این بزرگداشت ها نیاز ندارند بلکه ما هستیم که در این دنیا به آنها نیاز داریم. من به جوانان و نسل سوم و چهارم توصیه می‌کنم که در این دنیای وانفسا که برای اینکه راه را گم نکنند یاد شهیدان باشند. من به عنوان یک شهروند همین جا از شهرداری منطقه ۲۱ تشکر می‌کنم که این جلسه را تشکیل داد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند باید مثل دوران دفاع مقدس همه به هم کمک کنیم. من در آن زمان نماینده زرند کرمان بودم، شهر کوچکی که بیشتر مردمش در معادن زغال سنگ در سخت ترین شرایط زندگی می‌کردند اما در مواقعی که لازم بود به عنوان رزمنده به جبهه ها می رفتند و با حقوق مختصری که می گرفتند به جبهه ها کمک می کردند. اگر ما در جنگ پیروز شدیم به خاطر رزمندگان شجاع و پشت جبهه ایثارگر و خالص بود و همین بود که  می‌توانستیم این کشور را با ۷ میلیارد دلار اداره کنیم. باید به آن دوران برگردیم و این نمی‌شود مگر اینکه به راه شهیدان و مرام آنها متعهد باشیم.
پیش از سخنان مجید انصاری با حضور شهردار از کتاب خاطرات شهیدان منطقه ۲۱ رونمایی شد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/40178/1397-12-22-171027
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید