امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 384862
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۰:۰۰

نشست مشترک رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با عضو شورای شهر و شهرداران پهنه جنوب

هشدارنیوز- و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 16 ،هادی زبده شهردار منطقه ضمن خوش آمدگویی به حاضران جلسه به نمایندگی از شهرداران پهنه جنوب شهر تهران به مسائل ومشکلاتی مانند عبور کابل های فشار قوی ،وجود مدارس فرسوده ، بافت فرسوده  و..در مناطق جنوبی تهران اشاره کرد و خواستار بهره گیری از اعتبارات دولتی در این زمینه شد.

همچنین در ادامه شهرداران مناطق 14 ،15 ،17 ،18 ،19 ،20 و 21 یک به یک به بیان مشکلات مناطق مذکور از جمله وجود تعدادی از نواحی مناطق  در حریم ، وجود مدارس فرسوده ، وجود محور ترافیکی درمناطق و....پرداختند.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران در ادامه با تبریک دهه فجر بر ضرورت تداوم این جلسات تاکید کرد و افزود:باید نگاه ها در برنامه ریزی های مدیریتی فقط معطوف به شهر تهران نباشد زیرا  نسبت به 10 سال گذشته جمعیت شهرستان های اطراف تهران 5/2 تا 3 برابر شده است و باید با توجه به جمعیت رو به افزایش استان تهران برنامه ریزی دقیقی انجام داد.

ترکی در ادامه بر اجرای طرح آمایش استان تهران تاکید کرد و گفت : با اجرای آمایش استان تهران، می‌توانیم به پراکندگی خدمات در شهرها، استان‌ها و روستاها خاتمه دهیم و مانع از مهاجرت‌های بی‌رویه شویم و همچنین با اجرای این  طرح می‌توانیم به حل مشکلات فعلی حاکم در کشور از جمله ازدواج، اشتغال و .... کمک کنیم..

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران بیان کرد: هدف ما در آمایش استان تهران، رسیدگی دقیق به موضوعات و مشکلات است و می‌خواهیم در بحث آمایش، استان تهران الگو قرار گیرد.

ترکی به ویژگی نگرش منطقه ای ،ملی و فراملی در سند آمایش استان تهران اشاره کرد و افزود: دغدغه اصلی طرح نگاه آینده پژوهی در توسعه استان است و با لحاظ همه شاخص ها گزارش این مهم در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد.

وی در ادامه تهیه و اجرای سند توسعه استان تهران  را ضروری دانست وافزود: همیشه حاصل بی نظمی ها و عدم هماهنگی ها و چالش ها در مدیریت شهرها و استان ها نداشتن سند توسعه بوده و اگر هم برنامه ای وجود داشته به بهانه نداشتن منابع و یا نوع نحوه اجرا بوده است. اما در استان تهران تصمیم گرفتیم سند توسعه را تدوین کنیم برای همین تدوین سند شهرستان به شهرستان در استان تهران را طی جلساتی با چشم انداز سال 1400 برنامه ریزی کردیم تا برنامه هر دستگاه اجرایی مشخص و تعیین شود.

وی در پایان بر شفاف سازی تصمیم گیری ها تاکید کرد وگفت : با تفکیک تصمیم گیری استانی ،ملی و فراملی می توان به نتیجه دلخواه در برنامه ریزی توسعه شهر تهران رسید. 

شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهرتهران نیز ضمن تشکر از میزبانی شهردار منطقه 16 و حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در جلسه گفت : مطالبات مردم شهر تهران مانند رفع ترافیک و آلودگی هوا مطالبات به حقی است و باید تمام توان خود را در برگرداندن کارکرد شهر تهران به عنوان پایتخت چه از لحاظ گردشگری وچه از لحاظ اقتصادی و.. به کار گیریم .

وی در ادامه تاکید کرد : عدم وجود انسجام در تصمیم گیری ها موجب به وجود آمدن این مشکلات در کشور است که امیدوارم  با تداوم برگزاری این جلسات و برنامه ریزی وتصمیم گیری جمعی بتوانیم بسیاری از مشکلات شهروندان را حل کنیم .+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/39260/1397-11-16-16250
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید