امروز: دوشنبه, ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 384327
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۷ ۰۴:۰۰

نصب هشتمین پله برقی در شمال شرق تهران - با احدا? - دو پهلوگاه اضطراری، منطقه چهار پایتخت ایمن تر می

هشدارنیوز- و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "مهدی اناری" با اشاره به جزییات این پل عابر پیاده مکانیزه در بزرگراه رسالت - کرمان افزود: این عملیات با اجرای فونداسیون ها و بتن ریزی در مرحله اول در دو نقطه در ضلع شمال و یک نقطه در ضلع وسط و یک نقطه در ضلع جنوب انجام شد.

وی در ادامه گفت: در مرحله آغازین این عملیات جابه جایی پایه و پله های میانی ثابت پل هوایی عابر پیاده و نصب پایه های پله های برقی اجرایی شد.

اناری با اشاره به لزوم مکانیزه بودن پل های عابر پیاده در شهر گفت: اكثر مردم بالا رفتن از پل های عابر پیاده به حالت معمولي را مشكل دانسته و مسير مستقيم را ترجيح مي دهند و تمايل چنداني به بالا رفتن تعداد زیادی پله براي استفاده از پل عابر پياده را ندارند و تنها در بزرگراه ها و آزاد راه هاي شهر كه سرعت وسايل نقليه بيش از 120 كيلومتر در ساعت است، به خاطر حفظ جانشان ناچار از پل عابر پياده استفاده مي كنند . 

معاون حمل و نقل ترافیک منطقه ادامه داد: به همين دليل براي تشويق و ايجاد انگيزه در شهروندان قرار شد پل هاي هوايي عابر پياده كه به 6 پله برقي بالا رونده و پايين آورنده مجهز است، در محل مذکور نصب شود .

اناری همچنین با اشاره به احداث پهلوگاه های اضطراری در شهر گفت: به منظور ایجاد حاشیه امن برای توقف های موقت اضطراری وسایل نقلیه ، توقف وسایل نقلیه امداد ، پلیس راهور و توقف کوتاه مدت سایر وسایل نقلیه بدون ایجاد تداخل ترافیکی با سایر خودروهای عبوری دو پهلوگاه اضطراری در بزرگراه شهید همت مسیر غرب به شرق جنب رمپ ورودی خیابان پاسداران و بزرگراه شهید بابایی مسیر غرب به شرق بعد از خروجی بلوار دانش ( محله حکیمیه )احداث شد.

وی ادامه داد: در چنین عملیات هایی با اصلاحات هندسی، با کاهش قابلیت استفاده از عرض پیاده‌روها و پوشاندن برخی از نهرها و احداث پهلوگاه‌هایی برای توقف خودروها در مواقع ضروری از بسته‌شدن یک باند عبوری جلوگیری شده و ایمنی شبکه معابر ارتقاء می یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 4 با اشاره به دیگر اقدامات این حوزه افزود: با عنایت به پس زدگی طول صف در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت مقطع ورودی به خیابان پاسداران و ایجاد صف طولانی در بزرگراه مذکور، با اصلاحات هندسی و تعریض مقطع رمپ خروجی ، کاهش طول صف وسایل نقلیه ،کاهش آلودگی هوا و سهولت تخلیه ترافیکی را شاهد خواهیم بود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/38582/1397-10-22-13572
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید