امروز: دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 383505
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰

اقلیما: حضور مدیریت های مقطعی یکی از دلایل فقدان استاندارد در جشنواره فیلم فجر است

: نیما اقلیما کارگردان سینما در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: حضور مدیریت های مقطعی یکی از دلایل فقدان استاندارد بودن جشنواره فیلم فجر است و ما نیاز داریم با تدبیر و درایت و همفکری میان اهالی سینما و سیستم مدیریتی این رویداد سینمایی را در سطح و تراز استاندارد برگزار کنیم.

کارگردان فیلم سینمایی «امیر» در گفتگو با خبرنگار افزود: بنده معتقدم ما اگر جشنواره ای برگزار می کنیم این جشنواره در همه سطوح از مبحث اکران فیلم ها و بازار فیلمش گرفته تا محتوای آثار و مسائلی از این دست باید باکیفیت و بر اساس استانداردهای رایج بین المللی باشد.

وی ادامه داد: اما همانطور که پیش تر اشاره کردم از آنجا که بخشی از سینمای ما دولتی است دولت ها در جلوگیری از استانداردسازی جشنواره بی تأثیر نیستند؛ البته باید تأکید کنم که منظور از استانداردسازی سینما و جشنواره از نظر بنده این است که ما باید سینمای بومی و لحن و ادبیات خاص خودمان را داشته باشیم و با حفظ همه سنت ها و ارزش ها و الگوها و مولفه های ملی به سمت استاندارد جهانی حرکت کنیم.

اقلیما تأکید کرد: این وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی جریان هنری و فرهنگی کشور است که شرایطی را فراهم آورد تا آدم هایی که در حوزه سینما کار می کنند لنگ نزنند؛ مدیریت مقطعی باید از سینمای کشور حذف شود و ما باید بتوانیم به سمت داشتن یک مدیریت ثابت در سینما و در ذیل آن در جشنواره فیلم فجر برویم تا بر اساس یک بینش و تفکر ثابت بتوانیم ریل گذاری درستی برای آینده سینمای کشورمان داشته باشیم.

این سینماگر متذکر شد: در حال حاضر وضعیت سینما در کشور ما به گونه ای شده که مردم جلوتر از مدیران سینمایی حرکت می کنند و مدیران در پشت سر آن ها قدم برمی دارند این اتفاق در حالی است که مدیران همواره باید پیشرو و مترقی باشند و دستاوردهای نوینی از خود ارائه دهند.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://cinemapress.ir/news/103903/اقلیما-حضور-مدیریت-های-مقطعی-یکی-از-دلایل-فقدان-استاندارد-در
بازدید: 100

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید