امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 383165
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۰

شورای عالی استان‌ها هم عرض و معادل قوای سه گانه است


حناچی:
شورای عالی استان‌ها هم عرض و معادل قوای سه گانه است

شهرنوشت: سرپرست شهرداری تهران شورای عالی استان ها را معادل و هم تراز قوای سه گانه عنوان و بر اهمیت وظایف این شورا تاکید کرد.


1397/8/30 16:12:0|

پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شورای عالی استان ها با اشاره به هفت اصل قانون اساسی که درباره شوراها است، گفت: من در جلسات قبل هم نظریه ای را مطرح کردم مبنی بر اینکه با نگاه به روح قانون اساسی، شورای عالی استان‌ها عصاره شوراهای کشور است.
سرپرست شهرداری تهران، شورای عالی استان ها را هم عرض و معادل قوای سه گانه دانست و افزود: همانطور‌ که قوه مقننه نهاد قانونگذاری است ‌و قوه مجریه هم مجری قانون و هم پیشنهاددهنده قانون است، به قوه دیگری چینین اختیاری داده شده که آن شورای عالی استان ها است.
به گفته او؛ شورای عالی استان ها را معادل و هم عرض یکی از قوای سه گانه با تاسی از قانون اساسی می دانم.
حناچی با بیان اینکه شورای عالی استان ها با فراز و‌ نشیب های زیادی تشکیل شد، گفت: برخلاف همه مشکلات اما این شورا استفاده از خرد جمعی برای تصمیمات اصلی، حفاظت از منافع مردم و پاسخگویی به‌ سوال در برابر نظام قدرتمند شهری را در دستور کار قرار داده است.
شهردار منتخب تهران با یادآوری اینکه ایران نخستین قانون اداری شهرها را در سال ۱۲۸۶ تدوین کرد، اظهار کرد: این موضوع اهمیت ماموریت مهم ما و شما را نشان می‌دهد. در دهه ۳۰ قانون شهرداری ها را داریم که پیش نویس این قانون، ظاهرا در دولت دکتر مصدق تدوین شده بود، بنابراین ۵۰ بند قانونی که زیر دست من و شماست در آن زمان تصویب شده و ۵۰ بند دیگر در طول این زمان تدوین شده است.
حناچی بر لزوم استفاده از این پتانسیل در جهت پیش برد منافع مردم تاکید کرد.
سرپرست شهرداری تهران با بیان اینکه به طور متوسط بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور، جمعیت شهری هستند، تصمیم گیری عمومی در این حوزه را اصلی ترین ماموریت شورای عالی استان ها عنوان کرد.
به گزارش هشدارنیوز، در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، محمدعلی افشانی شهردار پیشین تهران، محمدعلی مختاری رییس فضای سبز و پارک های شهرداری تهران، مسعود سریع القلم مدیرعامل شرکت خدمات کالای شهروند و خانم مهندس هاشمی خزانه دار شهرداری تهران تقدیر شد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/37171/1397-8-30-161955
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید